22.10.2022, 10:00 | czytano: 419

Rajd Waligóry

Ciekawą formę rywalizacji połączoną z górską wycieczką proponują organizatorzy Rajdu Waligóry. 22 października w Klikuszowej odbędzie się pieszy i rowerowy rajd na orientację.

Uczestnicy imprezy wyruszą ze stadionu Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce w poszukiwaniu wyznaczonych w terenie punktów kontrolnych. Zadaniem startujących jest odnajdywanie tych punktów za pomocą mapy. Rywalizacja polega na zaliczeniu jak największej liczby wytypowanych lokalizacji w wyznaczonym limicie czasu.

Zapisując się na rajd, możliwy jest wybór jednej z czterech tras: pieszo 25 lub 50 km oraz na rowerze 50 lub 100 km. Oprócz rywalizacji z innymi uczestnikami imprezy, dodatkowo można zdobyć tytuł Waligóry. Otrzymają go piechurzy startujący na 50 km oraz rowerzyści z trasy 100 km, którzy zaliczą wszystkie wyznaczone punkty kontrolne w limicie 8 godzin.

Udział w Rajdzie Waligóry to również sposobność odwiedzenia malowniczych zakątków Gorców i Pogórza Orawsko-Jordanowskiego. Trasy rajdowe będą wiodły przez urokliwe lasy i łąki, z których rozpościerają się rozległe widoki na Tatry.
Dużym wyzwaniem dla uczestników może być samo zaplanowanie trasy. Należy to zrobić samodzielnie z uwzględnieniem wyznaczonych na mapie punktów kontrolnych. Spośród wszystkich punktów należy wybrać te, które chcemy odwiedzić. Sami decydujemy również o kolejności ich zaliczania oraz ustalamy drogi, którymi zamierzamy się poruszać. Zatem oprócz kondycji fizycznej trzeba się wykazać umiejętnościami nawigacyjnymi i taktycznymi.

Na mecie na uczestników czekać będą upominki i poczęstunek z ciepłym posiłkiem regeneracyjnym. Dla najlepszych startujących przewidziane są okolicznościowe nagrody.

Partnerem imprezy są Gmina Nowy Targ, Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce Klikuszowa, Szkoła Podstawowa w Klikuszowej, Wydawnictwo Compass, Browar Nowosądecki Trzy Korony, Sklep z Kawą Świeżo Palona oraz sklep Botaniki.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl