10.12.2022, 18:00 | czytano: 192

Świąteczny Kiermasz Rękodzieła w Rabce-Zdroju

Rabka-Zdrój to wręcz zagłębie rękodzielników i mistrzów tradycyjnego rzemiosła, dlatego w przedświątecznym czasie nie może zabraknąć w tej miejscowości targów, na których swoje wyroby zaprezentują lokalni twórcy!

Już 10 grudnia w Rabce-Zdroju odbędzie się kolejna edycja Świątecznego Kiermaszu Rękodzieła. W godzinach od 10 do 18 na Placu Św. Mikołaja powstanie klimatyczne miasteczko, gdzie znajdziecie ponad trzydzieści stoisk z ręcznie wytwarzanymi produktami, ale także wartościowymi propozycjami na świąteczne prezenty. Fani kulinariów również znajdą coś dla siebie. W aromatycznej strefie gastronomicznej będzie można najeść się do syta, albo ogrzać się ciepłym napojem – kawą, herbatą, grzanym winkiem lub ciepłym „kakałkiem”.

W tym roku kiermasz będzie jednodniowy, ale za to bardzo intensywny! Nie zabraknie świątecznych ozdób, biżuterii i ceramiki, dziecięcej mody i zabawek, malowanych obrazów, kalendarzy, przedmiotów wykonanych w technikach makramy i haftu, świątecznych przysmaków, tradycyjnych potraw i lokalnych przetworów, naturalnych kosmetyków i na dokładkę fantastycznych książek dla dzieci!

A to nie wszystko, bo organizatorzy szykują także sporo dodatkowych atrakcji, takich jak warsztaty czy występy artystyczne!


PROGRAM
10:00 - 18:00 - Kiermasz Rękodzieła i Aromatyczna Strefa Gastronomiczna
11:00 - 13:00 - Występy kolędnicze
13:00 - 16:00 - Warsztaty dla dzieci (obowiązują zapisy*):
13:00 – szydełkowanie;
14:00 - tworzenie dekoracyjnych czapeczek Mikołajowych;
15:00 - warsztaty z robienia ruchomych zwierzaków-pacynek;
16:00 - tworzenie filcowych zakładek do książek.
*W trosce o bezpieczeństwo danych osobowych zapisy możliwe są tylko przez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/kpyLLV3azGAZp7sx6
Jeśli ktoś nie zdąży zapisać pociechy może zapytać prowadzącego przed rozpoczęciem warsztatu czy są jeszcze wolne miejsca. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Plac Św. Mikołaja (przy Bibliotece Miejskiej)
10 grudnia 2022 r., godz. 10:00-18:00

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcownia
Urząd Miasta Rabka-Zdrój
Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju
Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju, lokalni rękodzielnicy i projektanci
Zobacz pełną wersję podhale24.pl