26.08.2016, 22:47 | czytano: 4996

Konrad Biela znów na podium (zdjęcia)

zdj. Grzegorz Kozera
SOPOT. Kolejna runda Samochodowych Mistrzostw Polski w podjazdach była wyzwaniem zarówno na suchej jak i bardzo mokrej nawierzchni. Dodatkowo 19 Grand Prix Sopot-Gdynia było dla wielu ekip bardzo ważne. Wszyscy mocno przyglądali się walce Waldka Kluzy z Igorem Drotarem, którzy bezpośrednio walczą o mistrza Polski.
Niestety problem z silnikiem wyautował Waldka w sobotę na czwartą pozycję, Igor natomiast w swoim debiucie w Sopocie uzyskał w sobotę najlepszy czas 01:28,757 na odcinku trasy liczącego 3050 metrów. Drugie Miejsce z cennymi punktami należało do Dubaia a na trzecim mocnym miejscu dotarł Andrzej Szczepieniec. Niedziela była bardzo wymagająca dla kierowców z powodu ulewy, która przeszła nad Sopotem. Pierwszy, który najlepiej dobrał opony i dotarł do mety z czasem 01:29,402 był Andrzej Szczepieniec, drugi Igor Drotar oraz na trzecim miejscu Piotr Ostrowski.
Tak naprawdę 50 kierowców walczyło o punkty, które w niektórych przypadkach pozwoliły na przed ostatniej imprezie w tym roku wywalczyć Mistrza Polski. Taki triumf świętowali już w niedzielę członkowie zespołu Exact Systems Race & Rally Team, który drugi raz z rzędu został Najlepszym Zespołem w rywalizacji GSMP. Dodatkowo kierowcy teamu Paweł Gos (Lancer Evo IX) zdobył tytuł Mistrza Polski w grupie A, a jego kolega Rafał Serafinowicz (Lancer Evo X) tytuł Mistrza Polski gr. N.

Grand Prix w Sopocie było bardzo udane i dla naszego kierowcy z Szaflar. Konrad Biela w obydwa dni uzyskał czasy pozwalające na zajęcie Drugiego Miejsca w klasie A-2000. Natomiast w Clio Cup Konrad dwukrotnie stanął na Podium. Ważną informacją jest, że Konrad ma olbrzymie szanse na Mistrzostwo Polski w obydwu klasach. Już pod koniec września (23-25) w Korczynie rozegra się ostatnia runda w 2016 roku, do której Konrad podchodzi z drugiego miejsca w klasyfikacji Generalnej grupy A-2000 oraz Clio Cup.

Z Konradem chcemy wspólnie podziękować Wszystkim sponsorom i osobom współpracującym za pomoc w przygotowaniu auta zwłaszcza Kotelnicy Białczańskiej, Domalik Folie Samochodowe, Pinscher Construction, Profesional Auto Detailing, Zakład Kamieniarski RB Sięka oraz Pralni Białka.

Mariusz Findura, zdj. Grzegorz Kozera
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl