17.05.2017, 14:22 | czytano: 1304

Świetny występ Konrada Bieli w Bieszczadach

W miniony weekend w Załużu odbył się pierwszy w tym roku wyścig górski. Pochodzący z Szaflar rajdowiec Konrad Biela zdominował rywalizację.
Otwierająca sezon górskich zmagań impreza była jednocześnie eliminacją Mistrzostw Polski (GSMP), eliminacją Mistrzostw Europy Centralnej (CEZ-FIA), eliminacją Mistrzostw Międzynarodowych Wyścigów Górskich (FIA – IHCC)
oraz eliminacją Mistrzostw Słowacji.
Po dwóch dniach rywalizacji Konrad Biela dwa razy stawał na 1 miejscu podium w klasie A-2000 (GSMP), zdobył też 1 miejsce w grupa A FIA-IHCC w rundzie drugiej oraz 3 miejsce w division 2 CEZ-FIA (klasa z 4 napędowymi autami) w rundzie drugiej.Jestem bardzo zadowolony z mojego występu podczas pierwszych zawodów otwierających sezon - mówi nam Konrad Biela. - Dwa pierwsze podjazdy treningowe były bardzo udane - pierwszy odbył się po mokrej, a drugi po suchej nawierzchni. Potem zaczęło się ściganie. Pierwsze starty na mokrej nawierzchni dały sporo frajdy i wyniki lepsze od tych, osiąganych przez czteronapędowe samochody - dodaje zawodnik, który jak sam mówi, na mokrej nawierzchni czuje się jak ryba w wodzie.


oprac wo./ zdjęcia Grzegorz Kozera
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl