07.04.2018, 22:10 | czytano: 2690

Wiosenna akcja Pit Stop firmy Auto Biela i Profi Auto

Wiosna to czas by przyjrzeć się swojemu samochodowi pod kątem szkód wyrządzonych mu przez zimę. Niskie temperatury, śnieg, sól z dróg - to wszystko nie pozostaje bez wpływu na stan naszych pojazdów.
W miniony czwartek w Nowym Targu odbyła się kolejna akcja Pit Stop organizowana przez firmę Auto Biela z Rogoźnika razem z formą Profi Auto. Na parkingu przed centrum handlowym Stopiak stanęło serwisowe miasteczko gdzie każdy mógł bezpłatnie sprawdzić stan swojego auta.
W tegorocznej edycji akcji sprawdzonych zostało ponad 60 samochodów. Kontrolowano stan oświetlenia, zawieszenia, układu kierowniczego, akumulatora oraz płynów eksploatacyjnych. Sprawdzany był też stan filtra powietrza dostarczonego do kabiny. Szczególnie w czasie gdy temat smogu porusza społeczeństwo, ważne jest by mieć świadomość że możemy zadbać o jakość powietrza w naszych samochodach.
Organizatorzy akcji podsumowują, że stan techniczny kontrolowanych samochodów z roku na rok poprawia się. Pozytywne zmiany zauważalne są szczególnie względem układu zawieszenia oraz stanu oświetlenia pojazdów. W dalszym ciągu dużą zmorą pozostaje jednak stan akumulatorów. Czasem powodowane to jest złym stanem instalacji elektrycznej w samochodzie, innym razem powodem mogą być krótkie, miejskie przebiegi podczas których akumulator nie zostaje dostatecznie naładowany.

Niebawem kolejne podobne akcje serwisowe o których będziemy informować Was w dziale motoryzacja portalu podhale24.pl

wo/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl