17.11.2018, 12:10 | czytano: 2102

Samochody gotowe na zimę

Odbyła się kolejna akcja mająca celu poprawę bezpieczeństwa na drogach organizowana dwa razy do roku - przed zimą i przed sezonem wakacyjnych wyjazdów przez nowotarski oddział International Police Assosiation.
Tym razem w akcji udział wzięły stacje kontorli pojazdów z Nowego Targu - MOTO SERVICE WORWA, z Rabki - Zdroju - Stacja Kontroli Pojazdów przy ul. Zakopiańskiej 12 a oraz w Rogoźniku Auto Centrum BIELA
W trakcie akcji poddano kontroli w pojazdach podstawowe układy: zawieszenia, hamulcowe, chłodzenia, kierownicze, a także stan ogumienia, wycieraczek, napięcia w instalacji i ładowania, stanu oświetlenia, oraz oleju silnikowego. Diagności w trakcie kontroli pojazdu dokonywali korekty świateł, uzupełnili płyny, a także dokonywali korekty ciśnienia powietrza w kolach pojazdów. Są to podstawowe czynności przy obsłudze pojazdów, jednak na co dzień kierowcy często o tym zapominają, a poziom zużycia podzespołów w pojazdach ma olbrzymi wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. W sumie w trzech stacjach diagności przeprowadzili kontrolę stanu technicznego 68 pojazdom.

Jak zapowiadają organizatorzy, kolejna akcja przeglądów odbędzie się już wiosną.


mat. prasowy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl