22.10.2019, 15:00 | czytano: 5270

Idzie zima - zadbaj o swoje auto

Mimo, że pogoda za oknem rozpieszcza nas ostatnimi dniami to zima zbliża się nieuchronnie. Rozpoczęły się już pierwsze akcje serwisowe związane z tą najsroższą dla naszych samochodów porą roku.
W minioną sobotę "Akcja Zima" odbyła się w Auto Serwisie Boroń w Nowym Targu, przy ul. Krakowskiej. Mimo korków na zakopiance zainteresowanie kierowców było duże a z akcji skorzystało ponad 30 pojazdów. Najczęściej diagnozowano wadliwe ustawienie świateł i słabe działanie hamulca postojowego, choć nie brakło i poważniejszych problemów. Stacja już dziś zapowiada kolejne podobne akcje w przyszłości.
Już w najbliższy weekend na bezpłatne sprawdzenie stanu technicznego samochodu zaprasza Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Polska Region Nowy Targ. Akcja organizowana od wielu lat na wiosnę i jesienią cieszy się coraz większym zainteresowaniem kierowców i stacji diagnostycznych. Tym razem w sobotę i niedzielę w akcji weźmie udział aż pięć stacji zlokalizowanych w Rabce, Nowym Targu, Cichem i Rogoźniku. Dokładny harmonogram i adresy poniżej:

Sobota 26.10.2019
Stacja Kontroli Pojazdów ul. Zakopiańska 12 a 34-700 Rabka Zdrój
AutoExpert Stacja kontroli pojazdów ul. Lotników 3 34-400 Nowy Targ
AutoExpert Stacja kontroli pojazdów Ciche 42a 34-407 Ciche

Niedziela 27.10.2019
MOTO SERVICE WORWA SP.J. ul. Szaflarska 156 w Nowym Targu
Auto Centrum BIELA os Za Torem 12, 34-471 Rogoźnik

Każdego dnia w godzinach od 10.00 do 16.00 diagności z wyżej wymienionych stacji kontroli będą dokonywali bezpłatnej diagnostyki kontrolnej pojazdów. Diagnostyka polegała będzie na sprawdzeniu najważniejszych podzespołów samochodów.
Badanie takie nie jest równoznaczne z okresowym obowiązkowym badaniem technicznym wbijanym do dowodu rejestracyjnego, ale też ewentualne wykryte usterki nie powodują zatrzymania dokumentów. Akcja ma charakter informacyjny.wo/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl