28.10.2019, 20:31 | czytano: 6933

Stare automobile w uzdrowisku (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska
W ubiegły weekend do Szczawnicy zjechały piękne zabytkowe samochody. Na placu przed domem towarowym Halka można było obejrzeć kilkanaście ciekawych modeli sprzed lat.
Fani starych automobili mogli podziwiać m.in. Rolls Roysa z 1953 roku czy Dodgea z roku 1926 r. Pięknie prezentował się kabriolet Triumph z 1946 r. Nie zabrakło Mercedesów, Volvo i BMW z lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Dużym zainteresowaniem miłośników zabytkowych samochodów cieszyły się mniej znane produkowane dawniej w Wielkiej Brytanii MG - małe auta typu roadster czy też francuskie Talboty. Pojawiły się także motocykle, m.in. BMW z wózkiem bocznym 1942r.
Najstarszym modelem był pojazd Dodge Brothers z 1926 roku, którym jeździł marszałek Józef Piłsudski.

Po południu uczestnicy zlotu swoimi samochodami udali się do muzeum Pienińskiego w Szlachtowej, gdzie mogli zwiedzić ekspozycję i posłuchać o historii Pienin i Szczawnicy.

W Szczawnicy to nie pierwszy zlot zabytkowych samochodów i jak zawsze przyciągnął tłumy miłośników motoryzacji: zarówno mieszkańców jak i turystów - tym bardziej, że weekendowa pogoda zachęcała do spacerów całymi rodzinami.

Imprezę zorganizowało Radio Kraków, Miasto i Gmina Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.

JD
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl