29.11.2020, 19:32 | czytano: 4318

Zaskakująca zima

Do tego, ze zima co rok zdaje się zaskakiwać drogowców zdążyliśmy się już przywyczaić. W tym roku jednak, zima zaskoczyła też wielu kierowców, których listopadowy śnieg zastał jeszcze z letnimi oponami na kołach.
Mimo, że śniegu spadło kilka, miejscami najwyżej kilkanaście centymetrów jazda stała się bardziej wymagająca. Szczególnie pierwsze opady każdego sezonu są niebezpieczne, bo kierowcy muszą się zaadaptować do znanych, ale często zapomnianych przez okres letni zasad. Widać to na drogach. W oczy rzucają się też wyraźnie Ci, którzy zimę witają na letnich oponach. Rozsądek każe im jechać wolno i asekuracyjnie przez co tworzą się zatory i korki. Ruch spowalnia, a potrafi się także całkiem zatrzymać jeśli kierowcy na letnich oponach nie są w stanie pokonać nawet niewielkich podjazdów. W ten właśnie sposób zakorkowała się dziś późnym popołudniem zakopianka przez Krakowem. Na odcinku Libertów - Głogoczów utknęli kierowcy nie mogący poradzić sobie z gołoledzią, blokując jednocześnie tych, którzy przygotowali się do zimy i zmienili opony.
W ogłoszeniach drobnych na podhale24.pl znajdziesz wiele ofert NOWYCH I UŻYWANYCH OPON ZIMOWYCH, a w katalogu firm NAJLEPSZE ZAKŁADY WULKANIZACYJNE W REGIONIE. Polecamy!

wo/
komentarze
Piotrek13.02.2021, 14:14
@haha.Chyba pomyślę,myślę i nie myślę bo jak.Kocham Cię hahah !!!!!
haha30.11.2020, 08:50
tytul artykulu w punkt :)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl