01.04.2021, 15:12 | czytano: 4426

Przetarg na rozbudowę węzła Pcim S7

Fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie ogłosiła przetarg na rozbudowę węzła Pcim na S7. Rozbudowa polegała będzie na budowie sześciowlotowego ronda w miejscu skrzyżowania łącznic i dróg gminnych z jezdnią wokół ronda o szerokości 6 m i pierścieniem przejazdowym o szerokości 1 m.
Dodatkowo wykonane zostanie odwodnienie terenu wraz z przebudową przepustów i przebudowa oświetlenia ulicznego. Powstanie także oświetlenia tarczy ronda.
Obecnie w rejonie łącznic węzła drogowego z drogami gminnymi i starodrożem DK7 występują utrudnienia w ruchu kołowym. Tworzą się zatory drogowe wynikające z braku prawidłowej czytelności organizacji ruchu. Ponadto brak jest odpowiedniej powierzchni akumulacji ruchu pomiędzy skrzyżowaniami, które są blisko siebie. Odległość pomiędzy nimi wynosi około 25 m. Wybudowanie rondo wpłynie na poprawę płynności ruchu w tym rejonie oraz bezpieczeństwa uczestników ruchu, zarówno kierowców, jak i pieszych.

W lipcu 2018 r. podpisane zostało porozumienie pomiędzy GDDKiA a gminą Pcim. W myśl porozumienia po stronie gminy Pcim było przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę, a po stronie GDDKiA jest realizacja zadania.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Pio01.04.2021, 17:57
Już sobie wyobrażam jak będzie otwarcie tego ronda punktem głównym będą HOT-DOGI za darmo ????
Burok01.04.2021, 15:49
Spokojnie :) , nie na S7 tylko obok :) :) :) :) , widocznie trwają przygotowania do wizyty ex-wójta i szykuje się tlok :) :) :) :) :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl