23.04.2021, 20:00 | czytano: 5509

Dziarski klasyk do wzięcia

W dotychczasowych testach realizowanych przez naszą redakcję mieliśmy do czynienia z samochodami nowymi, pełnymi najnowszych rozwiązań, elektroniki, prześcigających się w mocy, szybkości czy oszczędności. Dziś prezentujemy Wam samochód z czasów, kiedy liczyło się coś zupełnie innego.
Produkowany od 1967 roku Volkswagen Type 2, następca modelu T1, to z pewnością samochód kultowy. Nierozerwalnie kojarzy się ze środowiskiem hipisów, dzieci-kwiatów, ale nie tylko - dzięki kilku wersjom, w jakich był oferowany, służył zarówno do pracy jak i wypoczynku.
Do 1977 roku wyprodukowano 4,5 miliona egzemplarzy modelu T2, a w Brazylii model T2 produkowano do 2013 roku! Produkcję w Niemczech zakończono w 1979 roku i właśnie z tego rocznika jest prezentowany dziś przez nas samochód.Volkswagen T2 mierzy 4505 mm długości, 1720 mm szerokości oraz 2040 mm wysokości. Prezentowany model napędzany jest silnikiem benzynowym o pojemności 16oo ccm i mocy 50 KM. W latach 70-tych klienci do wyboru mieli jeszcze silniki 17oo ccm o mocy 62 KM, 18oo ccm o mocy 68 KM oraz wersję wyścigową z silnikiem o pojemności 2000 ccm generującą zawrotne 80KM!Dziś jednak wybór jest zdecydowanie mniejszy, choć na internetowych portalach ogłoszeniowych znaleźć można stosunkowo wiele ofert T2 w różnych wersjach i co najważniejsze - w różnej kondycji. Bardzo zróżnicowane są też ceny. Na niemieckim mobile.de kultowy ogórek osiąga ceny ponad 20 tysięcy euro! Tym bardziej więc warto przyglądnąć się bohaterowi naszej dzisiejszej prezentacji - jest on bowiem na sprzedaż! W dodatku jest już tu, na miejscu w Nowym Targu, zarejestrowany i gotowy do jazdy!

Kupując go, nie dość, że staniesz się właściciele kawałka motoryzacyjnej historii świata, to jeszcze wesprzesz szczytny cel. Samochód w drodze licytacji sprzedaje bowiem stowarzyszenie Winter Classic, które w ten sposób zbiera pieniądze dla małej Lilianki Głodziak. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak z niedotlenieniem okołoporodowym. W 6 miesiącu życia stwierdzono u Lilianki encefalopatię nieokreśloną, a w 18 miesiącu rozpoznano padaczkę lekooporną i porażenie czterokończynowe. Lilianka ma obniżone napięcie mięśniowe, nie mówi, nie siedzi i nie chodzi, ma również duże zaburzenia widzenia. Wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej, a także intensywnej terapii wzroku i wielu innych.

Winter Classic podczas różnych akcji, aukcji i stresów na żywo zebrało już sporo pieniędzy, prezentowany VW T2 jest ostatnim akordem tegorocznej akcji - licytacja trwa do piątku 30 kwietnia, a aktualna cena to 14000 zł. Okazja! Przyłącz się do licytacji!wo/ zdj. Jarosław Haber
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl