14.04.2022, 15:55 | czytano: 1205

Dalekowzroczny system Night Vision w nowym Oplu Grandlandzie (art. sponsorowany)

Nowy Opel Grandland jest bogato wyposażony w najnowocześniejsze technologie i systemy wspomagające kierowcę, które sprawiają, że prowadzenie pojazdu jest bardziej komfortowe, łatwiejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze.
Jedną z takich technologii, przydatnych zwłaszcza zimą przy wcześnie zapadającym zmierzchu i słabej widoczności, jest system Night Vision. Nowy flagowy SUV, dostępny także jako mocna i oszczędna hybryda plug-in, jest pierwszym modelem Opla z systemem Night Vision. Podobnie jak adaptacyjne reflektory pikselowe IntelliLux LEDŸ nowy system pomaga kierowcy Grandlanda odpowiednio wcześniej zauważyć ludzi i zwierzęta na drodze. Obydwa systemy zamieniają noc w dzień i zwiększają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi po zmroku i w ciemnościach.

Opel Vizor z Night Vision i reflektorami pikselowymi IntelliLux LEDŸ

Nowy Opel Grandland łączy czyste i odważne wzornictwo z najnowszą technologią. Opel Vizor jest nie tylko przyciągającym wzrok nowym obliczem marki, ale także pomysłowym sposobem na zintegrowanie innowacyjnych systemów oraz ich ukrycie pod ciekawym stylistycznie i funkcjonalnym elementem. Jedną z takich technologii jest oparty na kamerach system Night Vison, którego wprowadzanie firma Opel rozpoczyna od modelu Grandland.Dzięki kamerze termowizyjnej ukrytej pod panelem Opel Vizor jazda nocą jest bezpieczniejsza, zwłaszcza na słabo oświetlonych drogach poza miastem lub wśród lasów. Night Vision wykrywa ludzi i zwierzęta z odległości do 100 metrów przed samochodem jako obiekty cieplejsze od ich otoczenia. Gdy tylko kamera zauważy pieszego, rowerzystę lub zwierzę na poboczu, system wskaże lokalizację takiego obiektu na dwunastocalowym ekranie centrum informacyjnego kierowcy w cyfrowym kokpicie Pure Panel. Sylwetka człowieka lub zwierzęcia przed pojazdem jest wyraźnie zaznaczona kontrastującym kolorem. Dzięki temu systemowi kierowca Grandlanda może wcześniej zauważyć potencjalnie niebezpieczną sytuację i ma dodatkowe, ale decydujące ułamki sekund na dostosowanie prędkości lub manewr omijający przeszkodę.

Night Vision jest dostępny w nowym Grandlandzie wraz z reflektorami pikselowymi IntelliLux LEDŸ. Z Opel Vizor zintegrowana jest również pionierska technologia oświetlenia – 168 elementów LED (po 84 na każdy reflektor) zapewnia płynną adaptację wiązki światła do sytuacji na drodze i otoczenia, bez oślepiania kierowców w innych pojazdach. Matryca LED precyzyjnie, w czasie liczonym w milisekundach, „wycina” ze snopa świateł drogowych pojazdy nadjeżdżające z przeciwka, oświetlając resztę drogi z pełną mocą. Oba systemy łącznie zapewniają podwójne bezpieczeństwo. Zamieniają dzień w noc i pozwalają relaksować się za kierownicą nawet na słabo oświetlonej drodze.

Ten i pozostałe modele marki Opel poznać możesz odwiedzając salon Marimex w Nowym Targu. Mieści się od przy ul. Krakowskiej 7, czynny jest codziennie w godzinach od 9 do 18 a w soboty do 15.

Wykwalifikowani doradcy zaprezentują dostępne samochody i pomogą wybrać odpowiedni model. Zaproponują też jazdę próbną by sprawdzić auto w praktyce.

Na miejscu w salonie Marimex znajdziecie też Państwo atrakcyjne oferty finansowania zakupu samochodu oraz szeroką ofertę ubezpieczeń.


mat. prasowe Opel Media, zdj. Jakub Chudoba
Zobacz pełną wersję podhale24.pl