05.05.2022, 11:34 | czytano: 568

Vostok stworzył zegarek wspierający Ukrainę. Cały dochód jest przekazany na pomoc! (art. sponsorowany)

Konflikt między Rosją a Ukrainą cały czas kształtuje oblicze Europy. Wiele osób z niepokojem obserwuje rozwój wydarzeń, a niektórzy zastanawiają się, jak mogą udzielić pomocy cywilom, którzy ucierpieli w wyniku działań zbrojnych. W tym gorącym i niepewnym okresie, renomowany producent zegarków, firma Vostok, postanowiła wesprzeć Ukraińców.
Ceniona na całym świecie manufaktura stworzyła specjalny zegarek i zobowiązała się, że cały dochód przeznaczy na pomoc dla ofiar wojny. Przyglądamy się bliżej tej akcji.Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa. Marka Vostok Europę uczestniczyła w wielu wydarzeniach sportowych oraz eventach specjalnych. W tej sytuacji, po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat, w Europie trwa wojna. Dlatego okazja do wydania nowego zegarka jest wyjątkowa.

Vostok organizuje akcję pomocy
Vostok to litewska firma, która zajmuje się produkcją zegarków z segmentu premium. Jej modele zachwycają miłośników czasomierzy na całym świecie. Kunszt zegarmistrzowski, a także unikalny design sprawiają, że niejeden model Vostok to marzenie fanów. Z uwagi na trwający konflikt zbrojny na Ukrainie, firma postanowiła wesprzeć finansowo organizacje humanitarne, które pomagają ofiarom wojny. W tym celu stworzył limitowaną edycję zegarka, który występuje w linii produktowej Expedition.
Gdyby sklasyfikować nowy produkt Vostok, należałoby posłużyć się nazwą: VE 6S21-595C442-A to Ukraina. Cała kolekcja Expedition wyróżnia się, jeśli chodzi o jakość użytych materiałów. Są to produkty ponadczasowe, bardzo często wybierane jako pierwsze przez zdecydowanych i pewnych siebie mężczyzn. Posiadanie jakiegokolwiek czasomierza Vostok stanowi powód do dumy. W tym przypadku jest to wyraz solidarności z naszym wschodnim sąsiadem, a więc działanie, na które zdobyło się ostatnio wiele firm.

Dochód ze sprzedaży zegarka przeznaczony na pomoc Ukrainie
Vostok Europe zakomunikował, że cały dochód ze sprzedaży limitowanego czasomierza będzie przeznaczony na wsparcie organizacji pomocy humanitarnej, działających na terenie zaatakowanej Ukrainy. Początkowo ilość sztuk miała być ograniczona do stu, jednak ze względu na duże zainteresowanie akcją, marka Vostok zmieniła plany. Aktualne plany to stworzenie 200 czasomierzy. Całkowity dochód ze sprzedaży producent szacuje na €60.000, co w obliczu pomocy ofiarom konfliktu jest bardzo dużą kwotą. Akcja reklamowana jest pod szyldem „VE to Ukraina” i swoją cegiełkę dorzuciły również sklepy  autoryzowane sklep internetowe jak zegarkicentrum.pl które oferują zegaki Vostok. Limitowane zegarki otrzymali dystrybutorzy w Polsce, Portugalii, Rumunii, na Węgrzech, a także w USA i UK.
Do Polski czasomierze trafią do najlepszych sklepów i dystrybutorów. Litewski producent przewidział, że będzie ich dokładnie 60 sztuk. Tak niewielka podaż sprawia, że wiele osób z wyprzedzeniem zarezerwowało jeden model dla siebie. Inni mogą korzystać z aktualnej ofert oficjalnego sklepu Vostok lub autoryzowanych sprzedawców.

Pieniądze dla fundacji Melyna Ir Geltona
Vostok Europe zdecydował, aby cały zysk ze sprzedaży przeznaczyć na wsparcie dla fundacji Melyna Ir Geltona (nazwa znaczy Niebieski i Żółty). To pozarządowa organizacja, która została utworzona na Litwie. Ma liczne powiązania z partnerami zagranicznymi. Celem statutowym fundacji jest niesienie wsparcia humanitarnego dla osób, które zostały dotknięte wojną. Należą do nich przede wszystkim ranni, kobiety i dzieci. Obecnie Melyna Ir Geltona przekazała już około miliona dolarów na akcję niesienia pomocy Ukrainie.
Dokładne informacje o działalności tej pozarządowej organizacji można znaleźć w internecie, między innymi na jej oficjalnej stronie, a także w mediach społecznościowych.


Jak wygląda nowy zegarek Vostok dla Ukrainy?
Pierwsze, co rzuca się w oczy, to kolory czasomierza z limitowanej edycji. Specjalny zegarek barwami nawiązuje do flagi Ukrainy - producent postawił na żółto-niebieski moty. Koperta jest czarna, połączona z paskiem z tworzywa sztucznego. Żółty pasek ma wysoką jakość, jest delikatny i wygodny, a przy tym bardzo komfortowy w codziennym użytkowaniu.
Cyferblat pozostaje niezwykle czytelny. Indeksy widnieją na każdej godzinie, dodatkowo Vostok zadbał o elegancki chronograf. Na tarczy znajduje się logo marki oraz napisy w języku rosyjskim i ukraińskim, które potwierdzają, że łotewska marka popiera działania Ukraińców.
Koperta ma aż 47 mm średnicy, a jej grubość to 17 mm. Takie parametry sprawiają, że czasomierz świetnie prezentuje się na nadgarstku i stanowi doskonałą ozdobę. Choć nie ulega wątpliwości - ze względu na ograniczoną podaż - że część konsumentów zainwestuje w niego, uważając do za gest wsparcia Ukrainy.
Nowy Vostok ma ogromną funkcjonalność. Na plus trzeba zaliczyć datownik i stoper. Model wyróżnia się charakterystyczną dla łotewskiego producenta, specjalną powłoką neobrite. Dzięki niej użytkownik bezbłędnie odczyta wskazania godziny nawet w zupełnych ciemnościach. Cyferblat chroni szkło mineralne - odporne na stłuczenia i bardzo solidne.
Model jest wodoszczelny. Jego klasa odporności na zalania pozwala pływać powierzchniowo, a nawet nurkować. Wodoszczelność pozostaje tu na poziomie 20 ATM, co plasuje limitowany model Vostok na górnej półce zegarków.
Na koniec warto wspomnieć o mechanizmie. Vostok Europe postawił na precyzyjny mechanizm kwarcowy, który dokładnie odmierza czas i ma niewielki margines błędu. Zastosowany kaliber to Citizen Miyota 6S21 - podzespół na całym świecie doceniany za niezawodność. Posiadacze nowego zegarka Vostok z pewnością mogą na nim polegać, jeśli chodzi o dokładne wskazywania czasu, a także działanie datownika i chronografu.

Zegarek Vostok dla Polski
Łotewski producent przewidział 60 sztuk limitowanego zegarka dla Polski. Posiada ona spersonalizowany dekiel z motywami artystycznymi. Na deklu zaznaczono między innymi granice Ukrainy i Polski, a także nr seryjny zegarka. Graficy w całość wkomponowali również napisy w języku polskim, które przybliżają cel akcji.

Czym wyróżniają się zegarki Vostok?
Każdy model Vostok - w tym limitowany zegarek dla Ukrainy - wyróżniają się charakterystycznymi cechami. Należą do nich ponadczasowy styl, materiały najwyższej jakości, precyzja mechanizmu oraz szeroki wybór modeli dla różnych osób.
Bez wątpienia Vostok Europę produkuje modele dla pewnych siebie mężczyzn, którzy lubią mocne, wyraziste linie. Czasomierz tego producenta to gratka dla kolekcjonerów, a także wyjątkowy gadżet, który warto nosić na co dzień. Dodaje prestiżu i poczucia elitarności.
Chociaż obecnie marka Vostok przygotowuje wiele projektów, specjalny zegarek dla Ukrainy wysuwa się na pierwszy plan. Duże zainteresowanie serią sprawiło, że do Polski dotarło dwa razy więcej sztuk niż początkowo zakładano. To okazja dla osób, które chcą wesprzeć fundacje humanitarne, działające za wschodnią granicą Polski. Jest to również okazja do zdobycia czasomierza, którego wartość może z czasem znacznie wzrosnąć. Tak czy inaczej, aby zyskać pewność, że zegarek jest oryginalny, warto odwiedzić renomowany sklep.
Jedynie zakup u autoryzowanego sprzedawcy daje gwarancję oryginalności produktu oraz pewność, że środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na wsparcie wspomnianej organizacji charytatywnej.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl