05.05.2022, 16:09 | czytano: 705

Działki w górach. Dlaczego warto zainwestować w nieruchomość w atrakcyjnej lokalizacji? (art. sponsorowany)

Stale rosnąca inflacja powoduje realny spadek wartości naszych pieniędzy. Nic więc dziwnego, że na potęgę szukamy bezpiecznych i potencjalnie rentownych lokat kapitału. W końcu nie chcemy patrzeć na to, jak nasze oszczędności tracą swoją wartość. Gdzie więc bezpiecznie ulokować odłożone pieniądze w dobie szalejących cen?
Duża część inwestorów decyduje się na ulokowanie kapitału w nieruchomościach, a biorąc pod uwagę rosnące koszty materiałów i wykonawstwa branża mieszkań przestaje być już tak prostym i opłacalnym wyborem. Wielu z nich decyduje się na łatwiejszą, ale przy tym równie skuteczną inwestycję, czyli zakup gruntów, a szczególnie tych w atrakcyjnych lokalizacjach. W Polsce znajdziemy wiele atrakcyjnych działek w górach, które warto wziąć pod uwagę podczas przeczesywania ofert sprzedaży działek.

Ogromny potencjał nieruchomości widokowych

Działki budowlane w górach posiadają ogromny potencjał inwestycyjny. Działka o powierzchni już kilkuset m2 daje cały wachlarz możliwości związanych z jego zabudową i zagospodarowaniem. Szukając tego rodzaju nieruchomości, warto położyć szczególny nacisk na wybór okolicy w jakiej znajduje się ziemia. Działki widokowe, w zacisznym otoczeniu lasów i ścieżek turystycznych to klucz do sukcesu związanego z inwestycją.
Urzekający Beskid Żywiecki, Góry Sowie, Karpaty czy majestatyczne Tatry. Lokalizacji o ogromnym potencjale turystycznym, a co za tym idzie inwestycji z możliwością dobrego zarobku lub po prostu ulokowania kapitału jest wiele. Ceny działek położonych w górach od kilkunastu lat wzrastają, a sytuacja na rynku nieruchomości nie zapowiada zmiany w najbliższych latach.

Jaki rodzaj działki wybrać pod inwestycję?

Zastanawiasz się jaką działkę wybrać — działka budowlana, działka rolna, działka inwestycyjna, działka budowlano-usługowa czy działka rekreacyjna? Działka budowlana o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych, na której możesz postawić dom jednorodzinny od samego początku zapewnia dużo możliwości, jednak nie musisz kupować konkretnie tej, aby przedsięwzięcie się powiodło.
Oczywistym jest, że łatwiej będzie w przyszłości sprzedać grunt objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, z wydanymi warunkami zabudowy, mediami oraz utwardzonym dojazdem do działki. Jednak często bardziej opłacalną inwestycją może okazać się kupno działki rolnej lub rekreacyjnej, których ceny są zdecydowanie niższe, a następnie przekształcenie ich w działki z możliwością zabudowy. Przed zakupem takiej nieruchomości warto skontaktować się z Urzędem Gminy i zapytać o możliwość zmiany MPZP dla interesującego Cię obszaru.

Atrakcyjne działki w górach — gdzie szukać działek na sprzedaż?

„Sprzedam działkę budowlaną z widokiem” — na portalach pośredniczących w sprzedaży takich ofert nie brakuje, jednak przy szczegółowym ich sprawdzeniu okazuje się, że ich status jest zupełnie inny niż przedstawiany w treści ogłoszenia. Jest wiele sposobów na sprawdzenie tych informacji bez wychodzenia z domu, a jedną z nich jest odszukanie jej w Planie Zagospodarowania Przestrzennego.
Nie masz czasu i chęci na przeglądanie wybrakowanych ogłoszeń? Wypróbuj Buylando — portal będący skutecznym pośrednikiem pomiędzy inwestorami i sprzedawcami gruntów. Każde ogłoszenie zawiera m.in. pakiet dokumentów, które jasno informują o statusie działki. Wysokiej jakości zdjęcia i filmy zapewniają doskonały ogląd na powierzchnię działki oraz jej okolicę.
Chcesz sprzedać lub kupić działkę? Odkryj Buylando i spełnij swoje marzenie o posiadaniu działki w górach.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl