06.05.2022, 12:15 | czytano: 832

Fotele ogrodowe wiszące – jakie wybrać na taras? (art. sponsorowane)

Lato zbliża się wielkimi krokami, a więc przyszedł czas, kiedy każdy z nas zaczyna się przyglądać swojemu tarasowi i balkonowi i myśli jak go urządzić. Coraz więcej osób decyduje się na kupno fotela wiszącego, który pomoże cieszyć się ciepłymi wieczorami. Do wyboru mamy wiele rodzajów takich siedzisk – które wybrać?
Fotele ogrodowe wiszące to hit sezonu

Wystrój wnętrz nie dotyczy już tylko naszego mieszkania i domu. Teraz coraz bardziej zwracamy uwagę na wygląd naszego tarasu czy balkonu. Jest to idealne miejsce na relaks w letni dzień. Tworzymy tam zazwyczaj przestrzeń pełną roślin, wygodnych siedzisk, często również klimatycznych lampek. Ostatnio coraz częściej decydujemy się na wiszące fotele – w końcu każdy z nas lubi się pobujać w rytm letniego wiatru. Szeroki wybór takich mebli ogrodowych sprawia jednak, że musimy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Wygodny fotel wiszący podczas letnich wieczorów na tarasie


Wiszący fotel ogrodowy musi być dobrany rozmiarem do tarasu

Przede wszystkim przed zakupem musimy ocenić rozmiar naszego tarasu. Taki fotel nie powinien być zbyt blisko ścian – musimy mieć przecież miejsce na bujanie. Najlepiej go postawić albo powiesić daleko od wszelkich ozdób: doniczek, lampek, itp. Fotel bujany wiszący ogrodowy potrzebuje pewnej przestrzeni, dlatego najlepiej wybrać taki, który nie zajmie całego tarasu. Fotele ogrodowe wiszące w różnych rozmiarach znajdziemy tutaj: https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/fotele_wiszace_ogrodowe.html.

Montaż takiego fotela nie będzie problemem
Wiele osób, które marzą o wiszącym fotelu, nie decyduje się na niego, ponieważ nie ma jak, a raczej gdzie go zamontować. Teraz nie jest to już problem. W ofercie większości sklepów znajdziemy rozwiązania, które zapewnią nam doskonały efekt bujania bez konieczności montowania fotela na suficie. Kosze wiszące do ogrodu to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie, które jest zawieszone na stojaku. Sam kosz jest wypełniony wygodnymi poduchami, które sprawiają, że czujemy się jak w środku miękkiego jaja.

Drugi rodzaj fotela do ogrodu to fotel ogrodowy kokon stojący. Co prawda w tym przypadku nie ma mowy o bujaniu, jednak fotel jest dalej bardzo wygodny. Zamiast na stojaku stoi on na nogach, ale jego poziom komfortu jest taki sam, jak w przypadku wiszącego kosza.

Wiszący fotel ogrodowy – czy potrzebny jest silny strop?
Jeżeli chcemy jednak, żeby nasz fotel był naprawdę wiszący, to oczywiście potrzebny jest taras, nad którym znajduje się strop. W instrukcji producenta fotela znajdziemy informacje, jak wytrzymała musi być cała konstrukcja – zazwyczaj w większości mieszkań i domów budynek jest wystarczająco solidny. Wiszące fotele to też świetna opcja do ogrodów – odpowiednie wiązanie można zamontować na silnej gałęzi drzewa. Taki fotel bujany wiszący ogrodowy to prawdziwa recepta na relaks.

Fotel wiszący można zamontować na solidnym stropie


Fotele ogrodowe wiszące – jaki wybrać styl?
Styl samego fotela jest oczywiście zależny od tego, w jakim klimacie jest urządzony nasz dom i taras. Jeżeli uwielbiamy styl boho, to jasny wiszący fotel z frędzlami będzie idealnym wyborem. Z kolei jeżeli nasze wnętrza są raczej nowoczesne i utrzymane w szarościach, to możemy postawić na czarno-szary fotel. Możemy też wybierać spośród różnych kolorów stojaka, poduszek i rodzajów drewna. Poduchy mogą być idealnie kolorystycznie dopasowane do materiału, z którego wykonany jest fotel, ale mogą też z nim kontrastować. Wśród tak dużego wyboru każdy znajdzie fotel pasujący do swoich upodobań, a co najważniejsze do stylu naszego tarasu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl