11.05.2022, 10:06 | czytano: 1870

Król Lew (zdjęcia)

Kilka miesięcy temu w polskich salonach pojawił się nowy Peugeot reprezentujący segment C. Model 308 - bo o nim mowa - robi wrażenie.
Pierwsza 308-ka wyjechała na drogi w roku 2007 jako następca modelu 307. W 2013 pojawił się nowy model, a w roku ubiegłym światło dzienne ujrzała trzecia generacja fnarcuskivgo kompakta. Jest to pierwszy model Peugeota oznaczony nowym logo koncernu. Stojącego lwa zastąpiła tarcza z wizerunkiem króla dżungli.

Auto prezentuje się świetnie i nawiązuje do innych modeli marki. Z tyłu lampy stylizowane na ślady lwich pazurów a z przodu "kły" które wieńczą krawędzie głęboko schodząc w zderzak. W środku nowoczesność i dygitalizacja idzie jeszcze głębiej niż dotąd. Kierowca ma do dyspozycji zestaw multimedialnych ekranów a wszystko utrzymane jest w ultra nowoczesnym stylu.

W nowej 308 po raz pierwszy jest zastosowano reflektory przednie Matrix LED z automatycznym
dostosowaniem wiązek światła do warunków drogowych oraz Visio Park 360° - system czterech kamer w lusterkach, z przodu i z tyłu który czyni parkowanie łatwym i przyjemnym nawet na zatłoczonych ulicach czy parkingach.


Klienci do dyspozycji mają model hatchback oraz SW, czyli kombi, z których każdy występować może w jednej z pięciu linii wyposażenia. Ofertę otwiera wersja Active Pack, przez Allure, Allure Pack, GT aż po GT Pack. Nabywca ma też do wyboru szeroką gamę napędu - benzynowy silnik o mocy 130 KM, diesla o takiej samej mocy oraz hybrydy o mocy 180 lub 225 KM. Zapowiadany jest też napęd całkowicie elektryczny.

Ceny podstawowej wersji z benzynowym silnikiem zaczynają się od poziomu 96 tysięcy złotych, ale za lepiej wyposażone wersje przyjdzie nam zapłacić o kilkadziesiąt tysięcy więcej. Gdybyśmy chcieli zdecydować się na hybrydę to musimy liczyć się wydatkiem dobrze ponad 140 tysięcy złotych i to w podstawowym pakiecie wyposażenia. W topowej konfiguracji 225 konne auto kosztować będzie ponad 180 tysięcy złotych.


Segment rynku, w którym nowemu Peugeotowi przychodzi walczyć o sympatię i portfele Klientów jest trudny. W klasie niższej średniej mamy do dyspozycji takie rynkowe przeboje jak Volkswagen Golf, Opel Astra, Ford Focus czy Toyota Corolla. W dodatku sam segment wyraźnie traci na rzecz małych suvów.
Czy wygląd samochodu, bardzo efektowny z zewnątrz i w środku może być argumentem który przekona Klientów? Możecie przekonać się samo podczas jazd próbnych, na które zaprasza nowotarski dealer marki Peugeot firma Golemo.

Nową 308-kę zobaczyć też będzie można podczas zbliżających się Podhalańskich Targów Budownictwa, które w weekend 14-15 maja odbędą się w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu.


wo/ zdj. Jakub Palarczyk
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl