12.05.2022, 09:00 | czytano: 1458

Taksówką po Zakopanem – ile będzie to kosztować? (art. sponsorowany)

Zakopane to piękne miejsce w sercu Tatr, w którym możemy podziwiać nie tylko niesamowite górskie panoramy, ale także odwiedzić szereg atrakcji. Warto pomyśleć o tym, jak poruszać się po mieście, bo choć własny samochód wydaje się najwygodniejszą opcją, należy pamiętać, że może być problem ze znalezieniem parkingu.
Wygodną alternatywą okazuje się być tania taxi Zakopane. Przedstawiamy koszty taryfy na popularnych trasach w mieście.

Udając się do Zakopanego pociągiem albo autobusem, początkowym punktem, z którego ruszymy w dalszą trasę, będzie dworzec. Stąd możemy udać się pieszo w wybrane przez nas miejsce lub skorzystać na przykład z usług Taxi Zakopane. Gdzie udać się z dworca, jeśli chcemy od razu zacząć zwiedzać?

Kuźnice - kolejka na Kasprowy Wierch

Wiele osób odwiedzających Zakopane chce dostać się na Kasprowy Wierch. To właśnie na jego szczycie znajduje się najwyżej położony budynek w Polsce - Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne. Jeśli zdecydujemy się na taksówkę, za pokonanie trasy z dworca PKP do dolnej stacji kolejki w Kuźnicach zapłacimy od 18,15 zł do 29,30 zł. Trasa do pokonania to około 4 kilometry.

Palenica Białczańska

Innym bardzo chętnie wybieranym punktem wycieczkowym jest Palenica Białczańska. Możemy stamtąd ruszyć na szlaki do Morskiego Oka czy Doliny Pięciu Stawów. Jeśli punktem początkowym będzie Dworzec PKP, za półgodzinną podróż zapłacimy od 62,35 zł do 198,65 zł. Wybór taksówki jest dobrą alternatywą, z uwagi na to, że Palenica Białczańska jest bardzo popularnym punktem i już nawet o 8 rano nie ma wolnych miejsc parkingowych.

Kolejka na Gubałówkę

Jedną z ikon Zakopanego jest Gubałówka. Na szczyt góry możemy dostać się kolejką lub pieszo. Do dolnej stacji taksówką z Dworca PKP dostaniemy się w około 10 minut i zapłacimy za to od 12,40 zł do 19,73 zł.

Wielka Krokiew

Miejscem, które odwiedzić chce każdy kibic skoków narciarskich, niewątpliwie jest Wielka Krokiew ze skocznią narciarską im. Stanisława Marusarza. Znajduje się ona w odległości 2,5 km od dworca PKP. Drogę możemy pokonać pieszo lub zdecydować się na usługi taxi Zakopane. Wtedy będziemy musieli zapłacić od 14,25 zł do 22,60 zł.
Termy
Doskonałym pomysłem na spędzenie czasu w okolicach Zakopanego jest skorzystanie z bogatej oferty basenów geotermalnych. Do wyboru mamy aż cztery obiekty. Do każdej z term najłatwiej będzie dostać wynajmując taksówkę. Jeśli za cel obierzemy trasę z Dworca PKP do Chochołowa, droga będzie trwać około 20-35 minut i zapłacimy za nią od 54 zł do 126,45 zł. Do Szaflar dojedziemy w podobnym czasie i będzie nas to kosztowało od 41 zł aż do 135. W przypadku, gdy zdecydujemy się na termy w Bukowinie Tatrzańskiej, droga będzie mniej więcej tak samo długa, a cena zbliżona do Szaflar - od 44 zł do 127 zł. Najdalej od Zakopanego znajdują się termy w Białce Tatrzańskiej, gdzie jedzie się około 35-50 minut. Za taksówkę w tym kierunku zapłacimy od 65 zł do 175 zł.

Zakopane i okolice to niezwykle ciekawa turystycznie okolica. Warto poznać jej uroki i odwiedzić popularne atrakcje. Każdy z turystów może wybrać dogodny dla siebie środek transportu – w obleganym Zakopanem warto postawić na taksówkę. Warto w takim przypadku skorzystać z porównywarki cen taksówek, także w innych miastach.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl