24.05.2022, 09:02 | czytano: 671

Nowoczesne podlewanie ogrodu – w jaki sprzęt zainwestować? (art. sponsorowany)

Nawadnianie trawnika i roślin w ogrodzie wydaje się zadaniem banalnie prostym, łatwym i szybkim. Do dyspozycji mamy cały szereg różnych narzędzi ogrodowych i akcesoriów, które doskonale nas wspomagają w tym zadaniu.
Mało kto jednak wie, że nowoczesne systemy nawadniania składają się już nie tylko z tak prowizorycznych elementów jak wiaderka czy konewki, ale z zaawansowanych urządzeń sterujących i zasilających. O czym dokładnie mowa? Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak skutecznie nawadniać ogród i wykorzystać do tego celu innowacyjne narzędzia oraz akcesoria ogrodowe.

Pompy ogrodowe – funkcjonalne i oszczędne
Zdecydowana większość gospodarstw domowych korzysta z wody gruntowej nagromadzonej w studniach lub z wody opadowej, czyli tzw. deszczówki. To bardzo rozsądne posunięcie, ponieważ koszt pozyskania takiej wody jest w zasadzie zerowy. Jedyny problem to jej dostarczenie na powierzchnię i rozprowadzenie po ogrodzie. W tym zadaniu najlepiej sprawdzają się pompy ogrodowe, które są w stanie szybko przetłoczyć ogromne ilości wody w krótkim czasie i zasilić nią np. węże ogrodowe lub spryskiwacze. 

Pompy te możemy podzielić na dedykowane pompy do deszczówki, pompy głębinowe, zanurzeniowe i klasyczne pompy ogrodowe (wolnostojące). Korzystanie z pomp ogrodowych przynosi wiele korzyści, ponieważ zużywają niewielkie ilości energii elektrycznej i tłoczą wodę, którą uzyskujemy praktycznie za darmo (nie licząc kosztu utrzymania studni czy pojemnika na deszczówkę).

Węże, pistolety, lance i zraszacze
Trzeba przyznać, że wszystkie akcesoria takie jak węże czy zraszacze znacząco nie zmieniły się wizualnie na przestrzeni wielu lat. Producenci jednak zastosowali w nich szereg wielu funkcjonalności, które wpływają na wydajność i wygodę ich działania. Wszystko jednak zmienia się, jeżeli do zraszaczy i systemu zasilającego w wodę podłączymy specjalne sterowniki nawadniania. Wtedy spora część prac związanych z nawadnianiem wykonuje się automatycznie. Wystarczy odpowiednio zaprogramować cały układ i dostosować go do bieżącego zapotrzebowania ogrodu w wodę. Sterowniki te współpracują nawet z czujnikami wilgotności, przez co nasz udział w całym procesie ogranicza się wtedy do absolutnego minimum.

Wózki, nosidła i bębny na węże
Nowoczesny ogród powinien być dobrze wyposażony w narzędzia wspomagające przemieszczanie się z wężem do podlewania. Tutaj dla ogrodników przygotowano ogromnej maści wózki na węże, ręczne nosidła, a także przykręcane do ściany bębny, które pozwalają na wygodne rozwijanie i zwijanie węża. Wszystkie te wymienione elementy doskonale współgrają ze sobą i tworzą autonomiczny system nawadniający, który przekłada się na ogromne oszczędności czasu oraz pieniędzy. Omawiane narzędzia i akcesoria ogrodowe kupisz w sklepie internetowym isprzet.pl.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl