16.01.2023, 23:57 | czytano: 301

Pakiety medyczne dla kobiet – jakie badania warto uwzględnić w abonamencie? (art. sponsorowany)

Na zdrowie kobiety składa się wyjątkowo wiele czynników: od gospodarki hormonalnej przez diagnostykę ginekologiczną po standardowe analizy dla obu płci. Na co zwrócić uwagę rozważając zakup prywatnego pakietu medycznego dla kobiet?
Wybór tego, jak szeroka powinna być opieka i co warto uwzględnić w abonamencie, a co może być w nim zbędne jest szczególnie ważne. Jak na prywatne pakiety medyczne w kontekście kobiet patrzą specjaliści Mediccentre.pl – porównywarki abonamentów LUX MED? Oto wnioski, które płyną z analizy platformy.

Zakres pakietu medycznego dla kobiet

Oczywiście fundamentem tego, co powinien mieć dobry pakiet medyczny dla kobiet jest zestawienie standardowych zapisów. To m.in. opieka internisty i specjalisty medycyny rodzinnej poprzez konsultacje oraz telekonsultacje, a także pełne wsparcie lekarzy-specjalistów bez skierowań. Należy też zwrócić uwagę, by prywatna opieka medyczna kierowała automatycznie na badania laboratoryjne tak, by odbywały się one na zlecenie lekarza - oczywiście po uwzględnieniu wskazań.
Dla wielu osób bardzo ważna jest szybkość działania i podejmowania decyzji w kontekście leczenia. Dobry pakiet medyczny powinien zapewniać bezpośredni – a więc bez skierowania od internisty - i w pełni nielimitowany dostęp do lekarzy określonych specjalizacji. Zakres dostępów przedstawiany jest zwykle w formie wariantów – im szerszy, tym łatwiej i szybciej dostać się do nawet nietypowego specjalisty.  
Pakiet powinien uwzględniać moliwość konsultacji z takimi lekarzami jak: alergolog, chirurg, dermatolog, iabetolog, endokrynolog, gastroenterolog, ginekolog, hematolog, kardiolog, laryngolog, nefrolog, neurolog, okulista, onkolog, ortopeda, reumatolog.
Tak szeroka grupa lekarzy pozwoli na kompleksowy wywiad, a w kolejnych etapach na ewentualne badanie przedmiotowe czy skierowanie na badanie diagnostyczne, leczenie oraz wskazania do dalszego leczenia.

Jakie analizy medyczne warto uwzględnić w pakiecie?
Analityka medyczna w zakresie hematologii powinna uwzględniać m.in. takie czynniki jak:
  • morfologia, płytki krwi, retikulocyty, leukocyty, rozmaz krwi manualny, antytrombina III (AT III),
  • białko C (PC), czas kaolinowo-kefalinowy (APTT), czas protrombinowy – PT (z wartością INR),
  • czas trombinowy (TT), D-dimery ilościowo, Fibrynogen, APTT, OB, eozynofilia bezwzględna
Warto zapewnić sobie zaawansowaną diagnostykę w zakresie zaburzeń lipidowych i ryzyka miażdżycy. Dotyczy to takich badań jak: HDL cholesterol, LDL-cholesterol, trójglicerydy, homocysteina, lipidogram (TC, TG, HDL-C, LDL-C)

Dobór konsultacji na podstawie stanu zdrowia
Na zdrowie kobiet oraz opłacalność w tym kontekście pakietów medycznych warto spojrzeć z jeszcze jednej perspektywy – korzyści zdrowotnych oraz finansowych. Wiele kobiet decyduje się np. na regularne wizyty prywatne – u ginekologa, stomatologa czy nawet w punkcie pielęgniarskim po niezbędne iniekcje. Tymczasem dobrze skonstruowany prywatny pakiet medyczny pozwala umieścić wszystkie tego typu wizyty w jednym abonamencie, który w skali miesiąca będzie w zdecydowanej większości przypadków tańszy niż same konsultacje lekarskie.
Spójrzmy bowiem na sytuację, w której kobieta decyduje się na jeden z droższych pakietów w ramach prywatnej medycyny. Przeznaczy na niego 200 zł miesięcznie. W skali roku będzie to 2400 zł – przy czym byuć może będzie mogła obniżyć koszty abonamentu dzięki wsparciu pracodawcy żywotnie zainteresowanego tym, by miała wysokiej jakości opiekę zdrowotną. Biorąc pod uwagę to, ile kosztują prywatne wizyty lekarskie, w skali roku to porównywalne wydatki – przy czym za abonamentem idzie szereg dodatkowych świadczeń zdrowotnych. Stąd tak ważne jest dogłębne przeanalizowanie potrzeb i porównanie abonamentów prywatnych operatorów.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl