09.05.2023, 12:29 | czytano: 191

Nie tylko firmowa flota pojazdów. Sprawdź, co jeszcze sfinansujesz w ramach leasingu dla firm (art. sponsorowany)

Prowadzenie działalności gospodarczej często wymaga posiadania nie tylko bezpiecznego i wygodnego samochodu osobowego, ale także maszyn produkcyjnych i wyposażenia biura. Wiele przedmiotów, które są niezbędne do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, możesz kupić z opcją finansowania w ramach leasingu. Zastanawiasz się, jakie firmowe wydatki możesz pokryć w ramach leasingu? Sprawdź!

Leasing dla firmy – co może być przedmiotem umowy?


W dzisiejszych czasach umowa leasingowa daje wręcz nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o pokrycie kosztów zakupu wyposażenia firmy. Mowa tu nie tylko o samochodach dostawczych i osobowych, ale także takich przedmiotach, jak:
 • maszyny produkcyjne,
 • sprzęt budowlany,
 • wyposażenia gabinetu kosmetycznego lub stomatologicznego, np. autoklawy, fotele stomatologiczne, urządzenia do depilacji laserowej,
 • ciągniki rolnicze i naczepy,
 • urządzenia medyczne, np. ultrasonografy, tomografy komputerowe,
 • sprzęt komputerowy,
 • nieruchomości,
 • systemy fotowoltaiczne.
Umowy leasingowe mogą obejmować praktycznie wszystko, na co tylko zgodzi się leasingodawca. Najczęściej warunkiem udzielenia leasingu jest wskazanie odpowiedniej wartości zabezpieczenia umowy oraz dostarczenie niezbędnej dokumentacji odnoszącej się do sprzętu.
Ciekawostką w kwestii leasingów są odnawialne źródła energii. Wielu przedsiębiorców coraz częściej planuje proekologiczne działania w celu ochrony środowiska i zmniejszenia kosztów prowadzenia działalności. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się leasing fotowoltaiki dla firmy. Ciekawe warunki finansowania na takie cele proponuje firma mLeasing, gdzie możesz pokryć nawet do 90% kosztów przedsięwzięcia z okresem spłaty do 84-miesięcy.

Leasingi w ofercie mLeasing – jakie są dostępne formy finansowania?


Oferta mLeasing obejmuje aż trzy formy pokrycia kosztów zakupu maszyn budowlanych, nieruchomości czy nawet sprzętu medycznego i kosmetycznego. Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, możesz skorzystać z leasingu:
 • Operacyjnego – to forma finansowania, która gwarantuje stałe miesięczne raty leasingowe, a odpisy amortyzacyjne są po stronie leasingodawcy. Warto dodać, że opłata wstępna i rata leasingu to koszty uzyskania przychodu firmy.
 • Finansowego – w tym przypadku rata dzieli się na dwie części: kapitałowa i odsetkowa. Możesz dokonać w firmie odpisów amortyzacyjnych w ramach umowy leasingowej, a odsetki od finansowania wliczyć do kosztów uzyskania przychodu.
 • Pożyczki leasingowej – to pewna alternatywa dla leasingu, gdzie finansowanie obejmuje kwotę faktury netto, pomniejszoną o wkład własny przedsiębiorstwa w zakup sprzętu lub urządzeń do firmy.
  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aktualnej ofercie i dostępnych formach finansowania dla firm, skontaktuj się z przedstawicielem mLeasing.

  Szybki leasing online – co można sfinansować w ten sposób?


  Decydując się na leasing przez internet, możesz pokryć koszty zakupu urządzeń do swojego przedsiębiorstwa o wartości do 50 000 złotych netto. W ten sposób możesz pozyskać dla firmy dodatkowe urządzenia, takie jak:
  • sprzęt IT (komputery, monitory, urządzenia wielofunkcyjne),
  • ekspresy do kawy,
  • wyposażenie biura,
  • i wiele więcej…
  Taka umowa leasingowa to praktycznie nieograniczony wybór asortymentu będącego przedmiotem leasingu, szybka procedura internetowa z decyzją w kilka minut oraz dostępność oferty 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu!

  Czy leasing firmowy może dotyczyć dowolnego przedmiotu?


  Prowadzisz nietypową działalność gospodarczą i potrzebujesz wsparcia finansowego, aby nabyć niezbędne urządzenia i sprzęt dla przedsiębiorstwa? Wystarczy, że skontaktujesz się z leasingodawcą i przedstawisz swoje potrzeby. Dzięki temu otrzymasz indywidualną interpretację finansowania wraz z ofertą dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.
  Wybierając leasing firmowy, możesz pokryć koszty zakupu nie tylko firmowej floty aut osobowych i dostawczych, ale także sfinansować zakup jachtu turystycznego czy nawet sprzętu medycznego o wartości do kilku milionów złotych.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl