24.05.2023, 11:01 | czytano: 3512

Wszystkie drogi prowadzą do Miętustwa (zdjęcia)

Już po raz jedenasty motocykliści z Podhala i całej Polski spotkają się w Miętustwie na zaproszenie Grupy Motocyklowej Pasja i Wiara.
Impreza rokrocznie gromadzi prawdziwe tłumy, w roku ubiegłym w jubileuszowym X zjeździe udział wzięło około 2 tysięcy motocyklistów! Tradycyjnie wszystko rozpoczyna się na parkingu pod kościołem w Miętustwie gdzie o 13:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta połączona z poświęceniem motocykli.
Następnie rozpoczną się góralskie posiady. Będą degustacje potraw regionalnych, grillowanie i konkursy a imprezę zakończy koncert zespołu Diversity.

W galeriach poniżej zdjęcia ze zlotów w poprzednich latach.wo/
Może Cię zainteresować
komentarze
PO POdstawówce28.05.2023, 12:43
Ale im chodzi o to drugie znaczenie, że "poświęcają" motocykl na złom lub kasacje.Sytuacja podobna do tej z izolacją domu, ludzie myślą że to jest "ocieplenie"
Tadeusz25.05.2023, 09:32
Motocykli, podobnie jak mostów, dróg, przepustów, oczyszczalni ścieków, szkół, szpitali, tornistrów itd. itp NIE ŚWIĘCI SIĘ!!! Te wymienione i dziesiątki innych co najwyżej się BŁOGOSŁAWI!!! Obrzędy poświęcenia zarezerwowane są dla kościoła, ołtarza i wszystkiego co z tym związane. To w największym uproszczeniu
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl