07.06.2023, 22:15 | czytano: 4105

Ruszają w kolejną podróż

W 2014 roku wraz z czwórką przyjaciół z Nowego Targu i Krakowa ruszył wiekowym Żukiem w liczącą 5 tysięcy kilometrów trasę rajdu Złombol z metą w Hiszpanii. Wtedy się udało a jutro Michał Guzik rusza w trasę Rajdu Koguta 20 letnim Lublinem.
W Boże Ciało staruje Rajd Koguta - na trasie z Oławy do Stegny na Mierzei Wiślanej wystartuje około 2500 pojazdów. W tym roku organizatorzy postanowili zmienić nieco wiek aut do 29 lat - czyli rocznik 1994 jeżeli chodzi o pojazdy zachodnie. W przypadku aut polskich takich jak Maluch czy Polonez lub z bloku wschodniego to minimum 20 lat.
Lublin Pana Michała to model III z 2003 roku. Auto kupił w Nowym Targu ratując je przez złomowaniem. Samochód napędza silnik polskiej produkcji Andoria - diesel o mocy 90 km. W tym roku na trasę Michał rusza w towarzystwie żony Dany i dzieci - 6 letniej Gabrysi i 4 letniego Antosia. Z tego względu z samochodzie znalazły się bezpieczne fotele a z tyłu rozkładane łóżko.

Dzięki wsparciu firmy Viessmann samochód został oklejony na pomarańczowy kolor przez co uzyskał bardzo ładny wygląd.

Każdego roku Rajd Koguta startuje w Boże Ciało z Oławy i trwa cztery dni. Impreza gościła już w Nysie, Karpaczu, Zakopanem, Giżycku i Mielno. Metą rajdu w 2023 roku jest Stegna, na Żuławach Wiślanych. Trasa liczy 530 km i wiedzie przez Poznań, Gniezno i Malbork.

W poprzedniej edycji udział wzięło ponad 1640 pojazdów zabytkowych, w tym 119 motocykli i 79 motorowerów. Rajd ma charakter charytatywny. W ubiegłym roku zebrano blisko milion złotych, a w tym roku organizatorzy liczą na jeszcze większą kwotę.
Z Podhala na Rajd Koguta rusza też druga ekipa z Nowego Targu, także Lublinem i strażacy z Zębu - mówi Michał Guzik. - Górale stworzą wiec mocną ekipę.wo/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl