08.07.2023, 17:06 | czytano: 729

Jak dopasować kombinezon motocyklowy dla komfortu w różnych warunkach? Sprawdź nasze lifehacki! (art. sponsorowany)

Odpowiedni kombinezon motocyklowy to gwarancja bezpieczeństwa oraz komfortowej jazdy. Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu? Poniżej zebraliśmy kilka pomocnych wskazówek zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych motocyklistów.

Jaki kombinezon motocyklowy wybrać – jednoczęściowy czy dwuczęściowy? 

Kombinezony motocyklowe – dzięki specjalnej konstrukcji i wzmocnieniom w newralgicznych miejscach – zapewniają skuteczną ochronę ciała przed otarciami i urazami. Producenci oferują różne modele – jednoczęściowe lub dwuczęściowe – wykonane ze skóry lub materiału tekstylnego. 
Jak sama nazwa wskazuje, kombinezon jednoczęściowy stanowi jedną całość. Z kolei kombinezon dwuczęściowy składa się z kurtki i spodni, które można połączyć za pomocą specjalnego zamka. 
Kombinezony jednoczęściowe sprawdzają się zarówno podczas długich tras, jak i na torze motocyklowym. Spójna konstrukcja sprawia, że strój jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nawet w razie upadku nie ma mowy o oddzieleniu się od siebie poszczególnych części kombinezonu, co jest szczególnie istotne podczas szybkiej jazdy na torze. Jedynym minusem takiego rozwiązania może być nieco czasochłonne ubieranie i ściąganie.

Jak dobrać rozmiar kombinezonu motocyklowego?

Tak jak w przypadku innych elementów ubioru motocyklisty prawidłowy rozmiar kombinezonu motocyklowego to podstawa. Ponadto przed dokonaniem zakupu najlepiej przymierz kilka modeli i zdecyduj, jaki krój najbardziej Ci odpowiada. Jak zatem sprawdzić, czy kombinezon motocyklowy leży prawidłowo?
Jednym z najważniejszych elementów jest odpowiednia długość rękawów. Zbyt krótkie spowodują, że rękawice nie zakryją całej powierzchni ciała. Pamiętaj, że kombinezon motocyklowy powinien być dopasowany do sylwetki – przylegający, a jednocześnie nieutrudniający ruchów. 
Najlepiej będzie, jeśli założysz wybrany kombinezon i usiądziesz w nim na motocyklu. Wtedy sprawdzisz, jak układają się poszczególne protektory – głównie na kolanach, barkach i łokciach. Podczas wykonywania ruchów ochraniacze nie powinny się przemieszczać, gdyż stwarza to niebezpieczeństwo w razie upadku. Przesuwanie się protektorów to znak, że założony strój motocyklowy jest zbyt duży.
Mając na sobie model ze skóry naturalnej, na początku możesz odnięść wrażenie, że jest lekko ciasny. Zauważ jednak, że skóra po jakimś czasie się „rozbija” i dopasowuje do kształtu ciała. Po kilku przejażdżkach nowy kombinezon będzie leżał idealnie. Więcej wskazówek odnośnie do tego, jak dopasować kombinezon motocyklowy, znajdziesz na dobresklepymotocyklowe.pl

Jak dobrać kombinezon motocyklowy? Dobre parametry w świetnej cenie 

Kombinezon motocyklowy dwuczęściowy Rebelhorn Rebel to model wykonany ze skóry bydlęcej. Jest dostępny w wersji męskiej i damskiej i zachwyca nowoczesnym, agresywnym designem. Na uwagę zasługuje wydajny system wentylacji, gwarantujący komfort w każdych warunkach. Do tego coś z górnej półki – protektory łokci, barków i kolan.
Co warto podkreślić, zarówno kurtka, jak i spodnie wyróżniają się zastosowaniem elementów odblaskowych 3M Scotchilte. Atutem, którzy docenią bikerzy jest też garb aerodynamiczny, a także przyjazne dla użytkownika wykończenie kołnierzyka i mankietów.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl