28.07.2023, 17:22 | czytano: 10582

O krok od tragedii. Dosłownie o krok! (video)

W mediach społecznościowych pojawił się film z kamery pokładowej samochodu jadącego zakopianką w Nowym Targu. Na nagraniu zarejestrowano mrożącą krew w żyłach sytuacje.
Na dwupasmowej drodze samochód, w którym umieszczona była kamera zatrzymuje na prawym pasie przed przejściem dla pieszych, by umożliwić przejście zbliżającej się o przejścia dziewczynie. Ta wchodzi na jezdnie, przechodzi przez prawy pas i omal nie wpada pod jadący lewym pasem samochód! Dosłownie w ostatniej chwili - odskakuje.


Przejście dla pieszych w tym miejscu jest oznaczone i dobrze widoczne a prędkość w tym miejscu ograniczona jest do 50 km/h. Niestety mimo to, dochodzi tu często do wypadków, także śmiertelnych i nawet często ustawione za skrzyżowaniem policyjne kontrole prędkości, nie zmieniają tej sytuacji.

Pieszy zachęcony zatrzymaniem samochodu na lewym pasie wchodzi pewnie na drogę nie biorąc pod uwagę, że na sąsiednim pasie może czekać na niego niebezpieczeństwo. Ma co prawda pierwszeństwo, ale w starciu z rozpędzonym samochodem te kwestie schodzą na dalszy plan.

Na nagraniu widać, że piesza przechodząc przez drogę patrzy prawdopodobnie w telefon, kiedy wchodzi na lewy pas to zerka na drogę - ale nie w kierunku skąd może nadjechać samochód, tylko w stronę odjeżdżającego auta. Na szczęście tym razy skończyło się dobrze, ale uważać na tym przejściu muszą wszyscy!

wo/
Może Cię zainteresować
komentarze
Leszek06.08.2023, 11:30
Mam nadzieje, że policja zajmie się tym incydentem i ukara kierowcę.
góral NT31.07.2023, 14:07
Oczywiście główna wina leży po stronie kierowcy. Ale w dzisiejszych czasach coraz więcej takich ludzi zombii chodzi po ulicach. Poprostu idzie przed siebie nie patrząc na otaczający świat
MAMA31.07.2023, 07:38
ten film pokazuję dzieciom ku przestrodze! oczywiście że kierowca powinien się zatrzymać ale my na pasach nie jesteśmy bezmózgami! Zasada ograniczonego zaufania!
fred29.07.2023, 19:06
Ta panna chyba z Anglii, na pierwszym przejściu spojrzała w prawo, zamiast w lewo, zaś na drugim odwrotnie :D
Sxi29.07.2023, 16:20
Winny bezwzględnie jest kierowca , który się nie zatrzymał na pasach ale jeżeli ktoś przepuszcza pieszego na pasach niech zawsze patrzy w lusterko czy za nim nie jedzie rozpędzony wariat , który uderzy w tył jego stojącego samochodu lub przechodzącego przez jezdnię pieszego .Warto patrzyć w lusterka i dostać mandat za nieprzepuszczenie pieszego na pasach niż wpuścić go wprost pod rozpędzony samochód pirata drogowego . Najwięcej pieszych ginie na pasach ,bo czują się tam bezpiecznie , a teraz nagadali jeszcze im ,że mają bezwzględne pierwszeństwo .Nas od dziecka uczyli zatrzymaj się . popatrz w lewo w prawo i jeszcze raz w lewo , a potem dopiero idź.
Pinki29.07.2023, 14:06
" co to znaczy, że pieszy też nie bez winy, albo "kierowca z kamerką" miał trochę wyobraźni (do przemyślenia) Nawet jeżeli pieszy patrzył telefon, co potępiam ze wszech sił i jestem za jak najsurowszym karaniem i za tzw. obywatelskim zatrzymaniem , to kierowca miał OBOWIĄZEK zatrzymać się. Piszę tak, bo sam stojąc na pasie pomiędzy jezdniami na tym przejściu byłem świadkiem jak na przeciwko mnie zatrzymał się rowerzysta. Jadący od strony Zakopanego samochód zatrzymał się żeby go przepuścić, jadący za tym samochodem 20- tonową ciężarówką łajdak (może admin. puści) bojąc się uderzenia w tył zatrzymanego samochodu, gwałtownie skręcił na lewy pas i przejechał obok mnie z prędkością która gwarantowała, że gdyby ów rowerzysta stojący po drugiej stronie jezdni wychylił się zza przepuszczającego go samochodu, to już by nie żył.Trzeba ufać, ale kontrolować mawiał pewien przywódca pewnego państwa.
I tego się trzymajmy szanowni użytkownicy "zebr".
Do przemyślenia29.07.2023, 10:24
Takie sytuacje widziałem wielokrotne. Oczywiście kieriwca na lewym pasie i dziewczyna do ukarania. Ale . Gdyby kierowca z kamerką miał trochę wyobraźni mógł tę sytuację przewidzieć, nie jako wymusił na dziewczynie przejście. Ona go widziała i gdyby przejechał pewnie by słała i czekaka na właściwy moment. Ten z lewej dziewczyny nie widział. Do dyskusji?
Bbb29.07.2023, 07:55
Jeżdżę tam bardzo często i wyprzedzanie na pasach jest tam na porządku dziennym, co ciekawe zdarza się że kierowcy wyprzedzający prawym pasem jakby myśleli że ten zakaz ich nie obowiązuje.
Jedno warte drugiego28.07.2023, 19:18
Pirat za kierownicą i bezmyślny pieszy z nosem w komórce- przepis na tragedię.
Ewelina28.07.2023, 17:38
To przejscie jest bardzo niebezpieczne ! Faktycznie kierowca zawinił ale dziewczyna jak widać też nie zachowała sie bezpiecznie! Szła na luzie jakby cała droga była jej. Nie wazne że są pasy. Zawsze trzeba patrzeć jak sie idzie i czy coś nie wyjedzie zza drugiego auta. W ten sposób kilka lat temu zginęła w tym miejscu kobieta ????
''28.07.2023, 17:32
kierowca zawini? ale pieszy też nie bez winy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl