04.08.2023, 08:31 | czytano: 261

Zaproszenia ślubne a etykieta: jak poprosić o darowizny zamiast prezentów? Podpowiadamy! (art. sponsorowany)

Planowanie wymarzonego ślubu to nie tylko tworzenie magicznej atmosfery, ale także dbanie o szczegóły, które odzwierciedlają wartości młodej pary i ich preferencje. Jeśli marzy Wam się ceremonia w stylu boho, zaproszenia ślubne w subtelne kwiaty będą ważnym elementem tego wydarzenia. Jak poprosić na nich o darowizny zamiast prezentów? Oto kilka porad.
Piękne zaproszenia ślubne to wyjątkowy sposób na przekazanie ważnych informacji gościom i wprowadzenie ich w klimat Waszego ślubu. Jednak co zrobić, gdy marzy Wam się, aby goście zamiast tradycyjnych prezentów przekazali darowizny na wybrane przez Was cele? Wykorzystajcie do tego celu specjalnie zaprojektowane zaproszenia ślubne. Modele boho rustykalne lub boho kwiatowe w tegorocznych trendach święcą absolutne triumfy! Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na tę subtelną estetykę.

Jak stworzyć wymarzone zaproszenie ślubne krok po kroku?
Pierwszym krokiem jest zredagowanie treści zaproszenia ślubnego. Zamiast standardowej prośby o prezenty, warto wyróżnić się oryginalnymi słowami, które zachęcą Waszych gości do wsparcia Waszej nowej drogi życiowej poprzez darowizny. Przykładowo możecie napisać: 
„Zamiast tradycyjnych prezentów prosimy o Wasze hojne wsparcie finansowe, które pomoże nam rozpocząć nowy rozdział naszego życia”.
To jednak niejedyny sposób, w jaki możecie przekazać swoim gościom preferencje dotyczące darowizn. Wolelibyście nie otrzymywać kwiatów? Możecie zdecydować się na użycie wymownych piktogramów, czyli małych rysunków w formie ikon. Przekreślona ilustracja bukietu, a obok strzałeczka kierująca wzrok na butelkę wina da jasny komunikat, na co zamienić tak nietrwały prezent, jak bukiet żywej roślinności. 
Piktogramy w prosty sposób przekażą gościom, że zamiast prezentów wolicie kartkę z życzeniami i gotówką na nowy rozdział życia, a zamiast kwiatów – darowiznę finansową na szczytny cel, butelkę wina lub karmę dla zwierząt, którą po ceremonii przekażecie do schroniska.

Projekt zaproszenia wprowadza w atmosferę ceremonii
Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego projektu zaproszenia ślubnego, który wprowadzi gości w subtelną i magiczną atmosferę. Zaproszenia ślubne boho są idealnym wyborem, ponieważ doskonale harmonizują z estetyką naturalnych dekoracji typowych dla tego stylu. Romantyczne zaproszenia ślubne znajdziesz obecnie w wielu sklepach internetowych. Czym się wyróżniają? 
Oryginalne zaproszenia ślubne boho to prawdziwe arcydzieła, które odzwierciedlają ducha natury i romantycznej prostoty. Charakteryzują się delikatnymi wzorami kwiatowymi, naturalnymi materiałami i pastelową kolorystyką. Taka papeteria jest idealnym nośnikiem, który subtelnie przedstawi Wasze preferencje dotyczące ślubnych darowizn.

Papier bawełniany, koperta w kolorze bladoróżowym, okładka z nadrukiem kwiatów z kalki, a całość połączona złotym sznurkiem – idealne zaproszenia ślubne boho od artMA

Swoboda wyboru – daj gościom alternatywę!
Ważne, aby zapewnić gościom komfort i swobodę w wyborze formy darowizny. Możecie dołączyć informacje na temat sposobów, w jakie goście mogą przekazać swoje wsparcie finansowe, na przykład poprzez tradycyjne koperty, systemy płatności elektronicznej, zbiórkę online lub kwestę przed kościołem albo salą weselną. W ten sposób zapewnicie weselnikom różnorodne możliwości, dając im pełne bezpieczeństwo i wygodę.

Zaproszenia ślubne boho na papierze eko

Wsparcie charytatywne – jak napisać ładną notkę na zaproszeniu?
Najważniejsze jest wyrażenie Waszych życzeń i motywacji w klarowny, ale delikatny sposób. Przykładem mogą być słowa: 
„W dniu naszego wesela największym darem jest dla nas Wasza obecność. Jeśli chcielibyście nas wesprzeć w inny sposób, zamiast tradycyjnych prezentów, będziemy wdzięczni za darowiznę na wybraną przez nas organizację charytatywną lub fundację. Każda kwota będzie dla nas niezwykle cenna i pomoże nam wspólnie uczynić świat lepszym miejscem”.
Dzięki takiej informacji goście będą mieli jasność co do Waszych intencji i będą mogli podzielić się swoją radością, wspierając wybrane przez Was cele. Nie zapominajcie, że słowa powinny zostać przez Was dobrane tak, aby stanowiły subtelną sugestię, a nie nachalne żądanie. Pozwólcie swoim bliskim podjąć decyzję zgodnie z własnymi możliwościami i preferencjami.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl