09.08.2023, 08:09 | czytano: 368

Korekta lakieru samochodowego - czym jest i jak wygląda (art. sponsorowany)

Każdy właściciel samochodu chciałby, aby jego auto prezentowało się spektakularnie. Niestety, im dłużej pojazd jest eksploatowany, tym bardziej widoczne jest jego zużycie. Istnieje jednak pewna usługa, która może pomóc w odświeżeniu wyglądu naszego samochodu - jest nią korekta lakieru. Czym dokładnie jest, na czym polega i kiedy warto z niej skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Czym jest korekta lakieru samochodowego?


Korektą lakieru nazywamy proces renowacji karoserii samochodu. Jego celem jest pozbycie się zarysowań, odbarwień i zmatowień. Warto jednak wiedzieć, że jest to zabieg skuteczny jedynie w przypadku płytkich zadrapań, które nie uszkodziły właściwej warstwy karoserii. Jeżeli jednak tak się stało, konieczne będzie skorzystanie z usług warsztatu lakierniczego. Korekta lakieru to jednak prosty sposób na odświeżenie wyglądu auta.

Świadczeniem takiej usługi zajmują się salony detailingowe. Jest to proces wymagający wiedzy, staranności, a także wykorzystania specjalistycznych narzędzi, takich jak m.in. polerka, pady do polerki oraz specjalnie przeznaczone do tego celu chemikalia. Dobrze wykonana korekta sprawi, że otrzymamy z powrotem samochód, który wygląda jak z salonu.

Jak wygląda korekta lakieru samochodowego?


Warto wyróżnić trzy podstawowe rodzaje korekty lakieru samochodowego. Pierwszy z nich to tzw. jednoetapowa korekta lakieru, którą można spotkać również pod nazwą one step. Jej celem jest zwykłe odświeżenie powłoki lakierniczej oraz przywrócenie jej głębi koloru. Usunie ona drobne zarysowania, sprawiając, że nasz samochód będzie wyglądał na nowszy.

Zdecydowanie bardziej zaawansowanym i czasochłonnym procesem jest dwuetapowa korekta lakieru. Wykorzystuje ona bardziej złożone techniki polerskie. Dają one możliwość pozbycia się głębszych zarysowań i zmatowień. Dwuetapowy proces oferuje o wiele bardziej zachwycające efekty niż tylko podstawowe odświeżenie powłoki lakierniczej.

Dla pojazdów, które wymagają jeszcze bardziej zaawansowanych zabiegów, aby powrócić do atrakcyjnego wizualnie stanu, przeznaczona jest trzyetapowa korekta lakieru. Jest to na tyle złożony technicznie proces, że jest w stanie usunąć nawet najgłębsze rysy, dając autu nowe życie. Korekta lakieru Warszawa to propozycja dla osób ze stolicy, którym zależy na znacznym odświeżeniu swojego auta.

Czy każdy samochód można poddać korekcie lakieru?


Jak już wspomnieliśmy - korekta lakieru to znakomity sposób na odświeżenie wyglądu naszego auta. Czy jednak każdy samochód się na nią kwalifikuje? Niestety nie. Jeżeli obecne na karoserii zarysowania są głębokie i zahaczyły o głębokie warstwy lakieru, taka korekta na niewiele się zda. Podobnie w przypadku poważniejszych uszkodzeń lakieru, takich jak np. jego zdarcie. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest udanie się po pomoc do warsztatu lakierniczego.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl