09.08.2023, 13:39 | czytano: 215

Aktualny kurs Ethereum: Gdzie i jak kupić ETH w Polsce? (art. sponsorowany)

Ethereum jest drugą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej.
Z łączną wartością ponad 230 miliardów dolarów, ethereum jest drugą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Wielu inwestorów ma tokeny ETH w swoich portfelach. 
Chcesz do nich dołączyć? Z naszego artykułu dowiesz się, ile kosztuje ether i jak kupić kryptowalutę w Polsce.

Co warto wiedzieć na temat Ethereum?


Ethereum to platforma obliczeniowa oparta na blockchainie. Umożliwia programistom tworzenie i wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji - co oznacza, że nie są one zarządzane przez scentralizowany organ. Możesz stworzyć zdecentralizowaną aplikację, dla której jej użytkownicy są organem decyzyjnym.
Najważniejsze elementy ekosystemu Ethereum:
  • Ether (ETH) - natywna kryptowaluta sieci;
  • Inteligentne kontrakty;
  • Maszyna wirtualna Ethereum - technologia, architektura i oprogramowanie, które rozumie inteligentne kontrakty i umożliwia interakcję z nimi;
  • Zdecentralizowane aplikacje (dApps);
  • Zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO) - powstają w celu demokratycznego podejmowania decyzji.

Kurs ETH


Od prawie dwóch miesięcy cena ETH utrzymuje się powyżej 1 800 USD. Gdy piszę te słowa, wynosi 1 874 USD. Z kolei na wykresie wzrostowym, akcja cenowa jest ograniczona do wartości 2 000 USD, na tle ogólnego spadku wolumenu handlu.
Najważniejszym zadaniem dla ethereum jest utrzymanie ceny powyżej 1 800 USD, co prawdopodobnie zapobiegnie możliwym spadkom do 1 700 i 1 600 USD.
Jeżeli nastąpi odbicie od obecnej wartości rynkowej, ether może wywołać wzrost zainteresowania na rynku.

Jak kupić ethereum w Polsce?


Uważasz, że kupowanie kryptowalut jest skomplikowane? Nic bardziej mylnego! Poniżej omawiamy krok po kroku, jak nabyć ethereum w naszym kraju.

1. Określ swój poziom ryzyka

Podczas gdy wszystkie inwestycje wiążą się z ryzykiem, kryptowaluty są szczególnie podatne na wahania cen. 
Chociaż ether osiągał imponujące zwroty w przeszłości, miał również kilka znaczących krachów, czasami w zadziwiająco krótkim czasie. 
Zanim zainwestujesz, weź pod uwagę swoją tolerancję na ryzyko oraz różnorodność i stabilność pozostałej części portfela inwestycyjnego. 

2. Wybierz giełdę kryptowalut, która obsługuje użytkowników z Polski

Ether jest popularną kryptowalutą, dostępną na wielu giełdach. Chociaż programy transakcyjne niektórych platform są skomplikowane, większość oferuje prosty interfejs.
Wybierając giełdę, upewnij się, że obsługuje użytkowników z Polski. Sprawdź tabelę opłat, przejrzyj dostępne krypto aktywa i przeczytaj kilka recenzji. Zanim założysz konto, porównaj oferty kilku renomowanych dostawców.
Tutaj znajdziesz więcej informacji o tym, gdzie i jak kupić ETH w Polsce: kriptomat.io/pl/kryptowaluty/ethereum/jak-kupic-ethereum

3. Wpłać depozyt

Przed rozpoczęciem handlu musisz zasilić swoje konto. Większość platform akceptuje przelewy bankowe, karty kredytowe i debetowe, e-portfele i PayPal.

4. Kup ETH


Wprowadź jego symbol giełdowy ETH w polu "kup" na swojej giełdzie i wpisz kwotę, którą zamierzasz wydać na kryptowalutę. 
Nie chcesz kupować całego tokena lub nie masz pieniędzy na pełną monetę? Możesz kupić jej ułamek. Np. jeśli cena ETH wynosi 2 000 USD, a ty zainwestujesz 100 USD, kupisz 5% monety. 

Czy kurs ETH wzrośnie?


W ostatnim czasie ethereum i szerszy rynek kryptowalut zyskują na wartości.
Cenom ETH pomaga nadzieja, że Rezerwa Federalna zakończyła już podnoszenie stóp procentowych. Po jednej z najbardziej agresywnych kampanii podwyżek od dziesięcioleci wydaje się, że Fed w końcu zapanował nad inflacją. Po osiągnięciu szczytu na poziomie 9,1% w czerwcu 2022 roku, inflacja zasadnicza systematycznie spadała do 4,9%.
Podnoszenie stóp procentowych zwiększa koszty pożyczek, zmniejsza popyt i jest niekorzystne dla ryzykownych aktywów, takich jak akcje i kryptowaluty. Zwiększa również ryzyko recesji. Jeśli jednak Fed zacznie obniżać stopy procentowe, aktywa ryzykowne, takie jak ethereum, mogą na tym skorzystać.
Na cenę ETH pozytywnie wpłynęło także przejście sieci na protokół proof-of-stake. Aktualizacja nie tylko usprawniła przetwarzanie transakcji, ale też znacznie zmniejszyła zapotrzebowanie Ethereum na energię.

Podsumowanie


Ethereum jest niezwykle popularną kryptowalutą. W rankingu CoinMarketCap ustępuje jedynie bitcoinowi. W rękach inwestorów znajduje się obecnie ponad 116 miliardów ETH. 
Przed zakupem tak niestabilnego aktywa jak ether, upewnij się, że zrobiłeś porządny research, a twoje finanse są w dobrej kondycji. Zadbaj o poduszkę finansową i przemyśl swoje cele. Nigdy nie inwestuj więcej, niż jesteś w stanie stracić. 
Opracuj strategię inwestycyjną i dywersyfikuj swoje aktywa. Nie lokuj całego kapitału w krypto. Odpowiednie zróżnicowanie portfela zminimalizuje ryzyko poniesienia dotkliwych strat finansowych.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl