28.08.2023, 21:23 | czytano: 2513

Rajdówki będą miały specjalne tablice rejestracyjne

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, której częścią są zmiany odnoszące się do samochodów rajdowych i możliwości ich udziału w ruchu drogowym.
Nowe regulacje wprowadzają do prawa o ruchu drogowym możliwość dopuszczenia do ruchu samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych, które zostały wpisane do rejestru prowadzonego przez Polski Związek Motorowy, czyli właściwy polski związek sportowy w rozumieniu ustawy o sporcie.
Pojazdy takie oznaczone będą specjalną tablicą rejestracyjną. Będą mogły poruszać się po drogach publicznych ale tylko podczas zawodów, dojeżdżając do odcinków specjalnych czy stref serwisowych. Poruszanie się takim samochodem na codzień, w drodze do pracy czy na zakupy będzie wykroczeniem.

Przepisy dotyczące samochodu osobowego przeznaczonego do zawodów sportowych zaczną obowiązywać od 1 czerwca 2024 roku i zgodnie z zapisami umożliwią poruszanie się samochodami rajdowymi zmodyfikowanymi zgodnie z przepisami FIA/PZM na odcinkach dojazdowych zawodów sportowych. Obecnie trwają prace nad zmianami w przepisach PZM, aby dostosować je do nowych zapisów ustawy.


źródło: PZM, oprac wo/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl