31.08.2023, 14:19 | czytano: 204

Czym różni się leasing od kredytu? (art. sponsorowany)

Co robić, jeśli potrzebujesz samochodu, ale brakuje ci środków na zakup? Dziś istnieją dwie główne metody rozwiązania tego problemu: uzyskanie kredytu lub zakup w leasing.
W krajach o rozwiniętej gospodarce rynkowej leasing stanowi 30% inwestycji, ponieważ działalność firm leasingowych dla wielu pozostaje nieznanym segmentem rynku finansowego. Aby dokonać właściwego wyboru między kredytem a leasingiem dla firmy, przedsiębiorcy lub osoby fizyczne muszą ocenić parametry finansowe obu ofert.

W odróżnieniu od kredytu, który jest prostym pożyczką pieniężną, leasing to pełen zakres usług związanych z zakupem, ubezpieczeniem, wsparciem i serwisem. W ten sposób leasing różni się od kredytu tym, że w przypadku kredytu przekazywane są środki pieniężne, a w przypadku leasingu - konkretna własność.

Główne zalety leasingu Leasing daje możliwość zakupu na raty samochodów i niezbędnego sprzętu. Firma “Eska Finance” udziela finansowania zarówno osobom fizycznym, jak i prawnym. Zakup w leasingu ma wiele zalet w porównaniu z uzyskaniem kredytu:

- Wymagania wobec beneficjenta leasingu są mniej restrykcyjne niż wymagania wobec kredytobiorcy;
- Krótszy okres rozpatrzenia wniosku o leasing;
- Elastyczne warunki planu płatności i możliwość dostosowania go w trakcie trwania umowy;
- Okres finansowania w leasingu jest dłuższy niż w przypadku kredytu;
- Mienie kupione w leasingu nie może być zajęte;
- W opłatach leasingowych uwzględnione są koszty opłat rejestracyjnych;
- W leasingu możliwe jest uzyskanie rabatu u dostawcy;
- Istnieje własny dział obsługi technicznej działający całą dobę, siedem dni w tygodniu;
- Wykwalifikowani specjaliści bez trudu radzą sobie z różnymi kwestiami organizacyjnymi dotyczącymi umów leasingowych.

Jeśli chodzi o to, co będzie bardziej korzystne dla przedsiębiorstwa - kredyt czy leasing, to odpowiedź jest oczywista - zdecydowanie leasing. Firma może zakupić dowolny potrzebny sprzęt lub transport, angażując minimalny kapitał, przy czym płatności będą dokonywane w dogodnym dla przedsiębiorstwa trybie.


Korzyść z leasingu dla osób fizycznych jest również zrozumiała: różne opłaty, ubezpieczenie i obsługa są już uwzględnione w opłatach leasingowych. Dodatkowo niemożliwe jest zajęcie i nałożenie aresztu na mienie, lojalne wymagania wobec klientów i prawo do wyboru dogodnego planu płatności.

Leasing - doskonała alternatywa dla kredytu bankowego Finansowanie od “Eska Finance” to kompleksowa usługa, która pozwala zaoszczędzić czas i zasoby. Główną różnicą między kredytem a leasingiem jest to, że bank udziela pożyczkobiorcy pieniędzy na zakup mienia, a firma leasingowa - samą własność. W warunkach niestabilności gospodarczej leasing jest najbardziej rozsądnym rozwiązaniem finansowym, które pod względem zakresu usług i korzyści znacznie wyprzedziło kredyt bankowy.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl