08.09.2023, 08:01 | czytano: 761

Święto tuningu w Krakowie

Czas na kolejną odsłonę największej imprezy motoryzacyjnej w Małopolsce. W dniach 9 i 10 września, więc już w nadchodzący weekend w krakowskich halach Expo odbędzie się Tuning Show EXPO 2023
Pasjonaci motoryzacji będą mogli podziwiać wystawę najlepszych, starannie wyselekcjonowanych projektów tuningowych i motorsportowych, wziąć udział w spotkaniach ze sportowcami oraz YouTuberami z branży, a także zobaczyć pokazy driftu.

Największy monster truck na świecie!
Ma ponad 10 metrów długości, 3,5 metra wysokości i prawie tyle samo szerokości – mowa o największym na świecie monster trucku, który zbudowany został w Polsce na bazie japońskiego Nissana Titana. Podczas TUNING SHOW EXPO w EXPO Kraków będzie można nie tylko podziwiać pojazd, ale i skorzystać z przejazdu tą niesamowitą maszyną. Już samo wejście do kabiny jest budzącym adrenalinę przeżyciem, ponieważ aby dostać się do środka, trzeba wspiąć się po wysokich schodkach. Jedno jest pewne – przejazd największym potworem na świecie, gwarantuje niezapomniane emocje!

Strefa driftu, tuningu, car audio
Wiele ciekawych aktywności zaplanowanych jest również w strefach driftu, tuningu i car audio. W strefie driftu skorzystamy m.in. z drift TAXI, czyli przejazdów na prawym siedzeniu samochodu w widowiskowym, kontrolowanym poślizgu; w strefie tuningu na specjalnych stoiskach uczestnicy będą obserwować proces profesjonalnego oklejania aut, a następnie zostaną zaproszeni do spróbowania swoich sił np. w przyciemnianiu szyb samochodu; w strefie car audio odbędą się ostatnie w sezonie 2023 zawody PASCA rozgrywane według formatu PROPPER DROPPERS, dB RACE, a także odbędzie się turniej FANATICAAUDIO COMPETITION. A jeśli emocji nadal będzie mało, to z pewnością dostarczą ich symulatory wyścigowe, które pozwolą siąść za sterami najszybszych maszyn na świecie.

Goście specjalni
Sercem wydarzenia będzie Scena Główna, na której spotkamy gwiazdy motorsportu i popularnych twórców treści internetowych. Udział w imprezie potwierdził m.in. Sebastian Kraszewski prowadzący kanał motoryzacyjny Kickster TV – bez wątpienia jedna z największych YouTube’owych gwiazd w Polsce, znany ze swojego poczucia humoru i luźnego podejścia do motoryzacji. Spotkamy również Grzegorza Leszko – prowadzącego kanał Leszko TV – youtubera i twórcę motoryzacyjnego; Damiana Kurcza – youtubera, który opowie o pasji do budowania samochodów wyścigowych, Aleksandra Pelikańskiego znanego jako Młody Pelikan oraz Kubę Święcha – młodych kierowców rajdowych. TUNING SHOW EXPO będzie fantastyczną okazją nie tylko do poznania ulubionych postaci ze świata motoryzacji, ale i do zbicia z nimi przysłowiowej „piątki”.

Topowi wystawcy
Wśród wystawców spotkamy topowe w Polsce firmy oferujące sprzęt i akcesoria dla motoryzacji od opon, przez oświetlenie, aż po kosmetyki, naklejki i gadżety. TUNING SHOW EXPO ponownie sprawi, że EXPO Kraków na dwa dni zamieni się w największy w Małopolsce garaż samochodowy, w którym znawcy zamieniają samochody w unikatowe perełki, a przecież o to chodzi w tuningu!

Nie tylko samochody
Podczas TUNING SHOW EXPO na moc wrażeń mogą liczyć nie tylko fani czterech, ale i dwóch kółek. Partner wydarzenia – MotoMikołaje Kraków – przygotował wiele niesamowitych atrakcji. Wśród nich m.in. wystawa zabytkowych i tuningowanych motocykli oraz pokazy motocyklowe. MotoMikołaje Kraków poprowadzą również szkolenia z pierwszej pomocy.
TUNING SHOW EXPO nie zna wieku
Impreza odbędzie się pod dachem, co jest ogromnym atutem i wyróżnikiem wydarzenia, bowiem bez względu na pogodę organizatorzy – Targi w Krakowie Sp. z o.o. i Showtime Tomasz Pansewicz – gwarantują fantastyczną zabawę. Program przygotowywany został przez pasjonatów motoryzacji, którzy z własnego doświadczenia wiedzą, że zainteresowania warto rozwijać od najmłodszych lat. Dlatego szereg niespodzianek czeka nie tylko na starszych, ale i młodszych fanów czterech kółek. Wśród nich m.in. możliwość sterowania modelami RC po specjalnie przygotowanym torze. Zaplanowane atrakcje będą miały charakter rozrywkowy oraz edukacyjny, a na wydarzenie warto przyjść w większym gronie – rodziny lub przyjaciół. Fakt, iż impreza odbywa się w zamkniętej, klimatyzowanej przestrzeni daje ogrom możliwości. Jak podkreślają sami wystawcy – wysokiej klasy oświetlenie w EXPO Kraków sprawia, że samochody prezentują się tutaj doskonale. Widać, jak wiele serca wkładane jest w każdy detal.

TURBOPOMOC
Na Scenie Głównej oprócz spotkań z gośćmi specjalnymi odbędzie się w ramach akcji organizowanej przez TURBOPOMOC licytacja przejazdów supersamochodami. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc w budowie domu dla osób z niepełnosprawnościami w Jawiszowicach. Chętni będą mogli również wrzucić datek do skarbonki, a w ramach podziękowania skorzystać z elektrycznych gokartów.


mat.. prasowe
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl