15.09.2023, 13:15 | czytano: 134

Jak zostać kierowcą CE w Niemczech? Kompleksowy przewodnik krok po kroku (art. sponsorowany)

Praca kierowcy w Niemczech jest bardzo dobrze płatna. Żeby jednak pracować na tym stanowisku, trzeba spełnić kilka wymagań. Warto przyjrzeć się wszystkim kwestiom związanym z pracą kierowcy ciężarówki w Niemczech.
Praca kierowcy ciężarówki w Niemczech - co trzeba wiedzieć?
Korzyści pracy kierowcy w Niemczech nie brakuje. Przede wszystkim trzeba wspomnieć o atrakcyjnym wynagrodzeniu. Osoby dopiero zaczynające przygodę w tym zawodzie mogą liczyć na zarobki rzędu 8-10 tys. złotych miesięcznie. W praktyce jest to nawet dwa razy więcej w porównaniu z zarobkami oferowanymi na polskim rynku transportowym. Doświadczeni kierowcy ciężarowi mogą w Niemczech zarabiać nawet więcej niż 15 tys. złotych w skali miesiąca.
Spore niedobory w branży transportowej w Niemczech spowodowały otwarcie tamtejszych przedsiębiorstw na kierowców zawodowych z Polski. Jak się okazuje, tych przybywa tam niemal z roku na rok. Wszystko spowodowane jest atrakcyjnym wynagrodzeniem i korzystnymi warunkami zatrudnienia.
Wymagania, kwalifikacje
Kierowca CE Niemcy może liczyć na bardzo wysokie wynagrodzenie. Żeby jednak pracować w tym zawodzie, wymagane jest prawo jazdy uprawniające do realizowania kursów z przyczepą bądź naczepą. Do tego niezbędne jest też uzyskanie kwalifikacji zawodowych, które należy odnawiać z częstotliwością co 5 lat. Do czasu i kosztów zdobycia uprawnień doliczyć trzeba też badania lekarskie i psychologiczne. Żeby podnieść swoje szanse na znalezienie pracy na stanowisku kierowcy ciężarówki w Niemczech, dobrze też zainteresować się kursem ADR, którego koszt nie jest wysoki.
Dodatkowe kwalifikacje to możliwość znalezienie oferty pracy dla kierowcy ciężarowego w Niemczech z jeszcze lepszym wynagrodzeniem. Przychylnym okiem pracodawcy zza granicy patrzą też na kandydatów mogących pochwalić się znajomością języka obcego, zwłaszcza niemieckiego. Jeżeli szukasz pracy kierowcy ciężarowego w Niemczech, zapoznaj się z ofertami firmy Dungito. Każdego dnia publikowane są nowe ogłoszenia o pracę.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl