05.10.2023, 10:51 | czytano: 757

Blog kredytowy – kredyt hipoteczny z doradcą czy bez? Poznaj wady i zalety obu rozwiązań! (art. sponsorowany)

Rozwój bankowości, w tym tej internetowej, sprawił, że wnioskowanie o kredyt hipoteczny jest stosunkowo proste. Jednocześnie w wielu przypadkach okazuje się, że po prostu nie warto robić tego samodzielnie. Poniżej przeczytasz, dlaczego doradca kredytowy będzie nieocenionym wsparciem w tym procesie.

Kredyt mieszkaniowy – co musisz wiedzieć?


Nie da się ukryć: dla wielu osób kredyt hipoteczny jest przepustką do zakupu mieszkania lub domu czy realizacji marzeń o budowie własnej nieruchomości od podstaw. Oferta banków jest przy tym bardzo złożona i zróżnicowana. Wyraźnie różnią się pomiędzy sobą warunki finansowe, ale również oczekiwania względem kredytobiorców.
Koniec końców, aby uniknąć kosztownej pomyłki, musisz przede wszystkim bardzo dobrze orientować się w ofercie poszczególnych instytucji. A ta lubi bardzo dynamicznie się zmieniać. Poza tym musisz mieć również sporą wiedzę na temat finansów osobistych.
Konieczne będzie między innymi ustalenie zdolności kredytowej, a takie terminy jak RRSO czy WIBOR nie powinny mieć przed Tobą większych tajemnic. A to dopiero punkt wyjścia, który umożliwia rozpatrywanie poszczególnych ofert.

Z doradcą czy bez doradcy? Zalety i wady w jednym miejscu


Oczywiście braki merytoryczne można stosunkowo szybko nadrobić. Świetnym źródłem informacji będzie serwis BlogKredytowy: https://blogkredytowy.pl/.
Ekspert kredytowy Michał Dawidowicz dzieli się tam swoją wiedzą i doświadczeniami. Z dobrym przygotowaniem zdecydowanie prościej będzie ocenić poszczególne propozycje i wybrać tę, która przyniesie największe oszczędności w dłuższej perspektywie. Ale nadal nie musi być to najlepsze rozwiązanie, ponieważ skorzystanie z oferty doradcy w wielu przypadkach okazuje się nieocenionym wsparciem w całym skomplikowanym procesie. Poniżej znajdziesz listę największych zalet takiej współpracy.

Wsparcie bez jakichkolwiek opłat


Przede wszystkim warto rozwiać często pojawiający się mit dotyczący usług świadczonych przez ekspertów. W zdecydowanej większości przypadków klient nie zapłaci za nie ani grosza. Jak to się dzieje? Pośrednicy kredytowi zarabiają na prowizji, którą wypłaca im bank. Wobec tego okazuje się, że naprawdę istotna pomoc jest zupełnie darmowa. Po prostu warto z niej skorzystać.

Wspólne przejście przez proces


Ubieganie się o kredyt mieszkaniowy to w wielu przypadkach skomplikowany proces, który ciągnie się nawet przez kilka miesięcy, a po drodze wymaga zaangażowania innych specjalistów, np. rzeczoznawców majątkowych czy osób zajmujących się ubezpieczeniami.
Oczywiście w jego trakcie powstaje też sporo dokumentów, a błędy formalne mogą znacząco utrudnić lub nawet uniemożliwić pozyskanie środków. Doradca kredytowy przejmie znaczącą część obowiązków, dzięki czemu kredytobiorca nie musi się niczym martwić.

Od zdolności kredytowej do przekazania mieszkania


Wspomniany proces nie zaczyna się w momencie złożenia wniosku kredytowego. Jeszcze ważniejsze będzie to, co ma miejsce wcześniej. Doradca kredytowy przyjrzy się indywidualnej sytuacji konkretnej osoby, oceni zdolność kredytową, zaprezentuje oferty poszczególnych banków i przedstawi różne scenariusze. Będzie trzymał rękę na pulsie aż do podpisania umowy kredytowej, a zwykle nawet później pozostaje do dyspozycji klienta.

Aktualne dane i doradztwo


Znalezione samodzielnie informacje nie zawsze są wiarygodne i aktualne. Doradca ma natomiast dostęp do najnowszych ofert i przede wszystkim – posiada wiedzę, dzięki której jest w stanie je odpowiednio interpretować i sugerować swoim klientom optymalne warianty. To ekspercki głos i wsparcie na każdym etapie, które możesz mieć zupełnie za darmo.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl