04.02.2024, 13:33 | czytano: 181

Nadanie paczki krok po kroku – radzimy, jak szybko wykonać to zadanie! (art. sponsorowany)

Rozwój sektora e-commerce sprawił, że dzisiaj 75% osób zamawia produkty online co najmniej raz w miesiącu, w tym 27 % robi to przynajmniej raz w tygodniu. Wraz z postępem tego trendu znacząco zwiększyła się częstotliwość korzystania z usługi nadania paczki przez kuriera. Na czym ona polega i jak jej dokonać? Zapraszamy do naszego poradnika.

Szybkie nadanie paczki u kuriera – przygotowanie


Nadanie paczki to usługa, która umożliwia wysłanie przesyłki za pośrednictwem zamówionego kuriera lub poprzez pozostawienie jej w jednym z dostępnych punktów. Zanim przystąpimy do wyboru dostawcy, ważne jest, aby odpowiednio przygotować załadunek.

Upewnij się, że przedmioty umieszczone w paczce są bezpiecznie opakowane. Wykorzystaj dobrej jakości materiały, takie jak karton, folia bąbelkowa czy papier pakowy, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia podczas transportu. Opakowanie powinno być dopasowane do wielkości i ciężaru zawartości paczki. Gdy przesyłka będzie gotowa, możesz przejść do kolejnego kroku.


Czasy, gdy z przygotowanym opakowaniem należało się udać do kuriera, odczekać w kolejce, wypełnić specjalny druk i dokonać wysyłki bez porównania kosztów z innymi dostawcami, odeszły w niepamięć. Rozwój technologii oraz elektronizacja życia sprawiły, że dzisiaj szybkie i banalnie proste jest nadanie paczki z wykorzystaniem usług kurierskich.

Wystarczy wypełnić podstawowe informacje o przesyłce, takie jak:
  • rozmiar (waga, długość, szerokość, wysokość),
  • format (paczka, koperta, paleta),
  • kraj nadania oraz kraj odbioru.

Dzięki tym danym uzyskasz dostęp do ofert kilku lub nawet kilkunastu firm kurierskich, które są w stanie zrealizować wysyłkę do ponad 200 krajów na świecie.

Wybierz kuriera, podaj dane teleadresowe i opłać usługę


Oferty proponowane przez Ship Center są precyzyjne określone cenowo. Dzięki temu łatwo wybierzemy tę z nich, która przedstawia najlepszy stosunek ceny do naszych oczekiwań. Po zaznaczeniu wybranej opcji zostaniesz poproszony o podanie danych teleadresowych nadawcy i odbiorcy. Także w tym miejscu określ formę nadania (przyjazd kuriera o na wskazany adres lub wysyłka w punkcie) oraz zaznacz interesujące Cię opcje dodatkowe.

Wśród nich wyróżniamy między innymi:
  • dostawę w sobotę,
  • pobranie,
  • zwrot potwierdzonych dokumentów,
  • gwarancję dostarczenia do określonej godziny,
  • SMS do odbiorcy informujący o potwierdzeniu nadania paczki.

O tym, gdzie nadać paczkę, przekonasz się odwiedzając mapę dostępną na witrynie internetowej usługodawcy. Punkty rozsiane są w różnych miejscach kraju, nie tylko w dużych miastach, ale też mniejszych miejscowościach.

Po wprowadzeniu parametrów przesyłki należy dokonać płatności. Do dyspozycji są między innymi bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.

Nadanie paczki


Po kilku minutach od rozpoczęcia całej operacji jesteś gotowy do finalnego nadania przesyłki. Wydrukowaną etykietę zawierającą dane nadawcy i odbiorcy, gdzie znajdują się: adres, telefon, imię i nazwisko, lub nazwę firmy, należy przykleić na opakowaniu.

Jeśli wybrałeś opcję oddania kurierowi, musisz poczekać na jego przyjazd pod wskazany adres o danej porze dnia. Gdy z kolei preferowałeś udanie się do punktu, możesz to zrobić niezwłocznie.

Po przekazaniu paczki nie pozostaje nic innego jak śledzić jej dostawę. Jak pokazują statystyki, 99% paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Ekspresowe usługi dotyczą nie tylko zamówień krajowych, ale też międzynarodowych.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl