04.07.2024, 22:15 | czytano: 1256

Zwycięski weekend nowotarskich trialowców. Sukces AMK Gorce Nowy Targ na Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski

Motocykliści z nowotarskiego klubu AMK Gorce wysoko plasują się na półmetku tegorocznych zmagań o mistrzostwo i puchar Polski. Potwierdzili to podczas kolejnych eliminacji w trialu w jaskini lwa, w Gliwicach.
Nowotarżanie zdominowali zawody, osiągając wysokie miejsca i podium we wszystkich klasyfikacjach. Dwukrotnie na „pudle” stawali Tomasz Fic i Wojciech Żiraldo w kategorii C, w czołówce plasowali się Maksymilian Konieczko i Stanisław Ślimak w klasie A.
W pucharowej klasie otwartej Michał Łapka i Jacek Żiraldo nie mieli sobie równych w obu rundach, a bezkonkurencyjni byli nasi najmłodsi: Karol Kwiecień w Młodzikach i Fabian Kuras w Maluchach, na drugim stopniu dwukrotnie też meldowały się dziewczyny: Kamila Chramiec i Julia Koza w kategorii Żak. Także nowotarscy weterani nie ustępowali rywali, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.

Rosną następcy

Ekipa AMK Gorce, druga po pierwszym dniu nie zwolniła tempa i wygrała gliwickie zawody w klasyfikacji generalnej.

Kolejne zawody odbędą się w Nowym Targu 20-21 lipca br; na swoich śmieciach nowotarżanie są zdecydowanym faworytem. Rosną więc następcy naszego super championa – Tadeusza Błażusiaka, którego numer startowy na koszulce z dumą prezentowali zawodnicy AMK Gorce.

Z numerem Taddyego

js/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl