08.07.2024, 09:42 | czytano: 1082

Koncert chóry Gospel Camp

Fot. Dawid Gondek
Pełny radości, wyrazistych rytmów i wspaniałych głosów, taki był koncert Brian’a Fentressa i Chóru Gospel Camp w Klubokawiarni Kawa & Kultura w Stacji Kultura Zakopane. Koncert podsumowywał warsztaty muzyki gospel prowadzonych na Podhalu.
Ze sceny płynęły dźwięki najbardziej znanych kompozycji z nurtu muzyki gospel, utworów autorskich oraz covery największych hitów popowych w nowych aranżacjach.
Przesłanie z ust występujących i publiczności było wspólne: pokładajmy ufność w Bogu i wyrażajmy miłość do niego na różne sposoby

Muzyka Gospel to rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej (sakralnej), mającej swój początek w XIX-wiecznej kulturze Afroamerykanów. Muzyka ta charakteryzuje się silną rolą rytmu, a teksty mają charakter chrześcijański. Pochodząca z jęz. staroangielskiego nazwa gospel - pochodząca od połączenia słów God i spell, oznacza dobrą nowinę – ewangelię o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Sam gospel rozwija się w rozmaitych nurtach i podejmowany jest przez kolejne pokolenia chrześcijan na całym świecie.

Źródło: Zakopiańskie Centrum Kultury, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl