08.07.2024, 17:57 | czytano: 1915

Wielka wyprawa maluchów z Polski do Włoch (zdjęcia)

fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Kilkadziesiąt fiatów 126p wyruszyło w podróż do Monte Cassino we Włoszech. Celem wyprawy jest przede wszystkim zbiórka pieniędzy dla dzieci, które stały się ofiarami w wypadkach, a także uświadamianie kierowców.
W sobotę 6 lipca zakopianką przejechała kawalkada fiatów 126p, które dotarły na dolną Rówień Krupową. Małe fiaty, które zaparkowały na wąskich alejkach stały się wielką atrakcją dla turystów. Na Równi powstało także miasteczko z symulatorem dachowania oraz przygotowano fantomy do nauki masażu serca.
Wielka wyprawa maluchów, to przede wszystkim akcja charytatywna mająca na celu zbiórkę pieniędzy dla dzieci - ofiar wypadków. Akcja ma na celu także prewencję poprzez poprawę infrastruktury przy szkołach i przedszkolach oraz edukację młodych pokoleń pod kątem świadomego uczestnictwa i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pierwsza wielka wyprawa maluchów odbyła się w 2023 roku. Wówczas 4 lipca na starcie w Bielsku-Białej stawiło się 35 załóg. Celem wyprawy było Monte Carlo i zebranie 1 mln zł. Ostatecznie licznik zbiórki zatrzymał się na 2 mln zł.

Pomysłodawcami akcji są Sobiesław Zasada, Rafał Sonik i Kajetan Kajetanowicz, którzy na przełomie 2022/23 roku wpadli na pomysł wyprawy, ale chcieli nadać jej większy sens. Ustalili, że będzie to pomoc dzieciom, ofiarom wypadków drogowych.

e/r
Może Cię zainteresować
komentarze
Muniek09.07.2024, 23:36
Raczej bardziej współczuję niż podziwiam
piotrek08.07.2024, 21:49
Śrubokręt,młotek,klucz 10,13,17 uszczelka pod głowicę,pasek klinowy,zapasowy przegub na oś napędową( często się zrywa przy starcie z pod świateł z piskiem opon),parę śrubek się przyda i tyle.Nie przegrzejcie silników.Powodzenia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl