10.07.2024, 11:37 | czytano: 809

Festyn sołecki z atrakcjami (zdjęcia)

Przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się tradycyjny festyn sołecki w sołectwie Tylka Biały Potok w gminie Krościenko nad Dunajcem. Atrakcji było w bród, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Na scenie zaprezentował się zespół dziecięcy „Małe Pieniny”, prowadzony przez niezastąpioną instruktorkę i szefową - Joannę Piszczek. Wystąpiła także Kapela z Pienin, grająca piękne rytmy górali pienińskich. Wielką atrakcją był występ legendarnego już kabaretu „Truteń” ze Skawy, który zaprezentował się w swym najlepszym wykonaniu i składzie.
Gwiazdą wieczoru był jednak „Ahaju Fusión Boliwia”, zespół „górali” z dalekich Andów. Muzycy, w których żyłach płynie krew dawnych Inków i ich ostatniego władcy Atahualpy, grali nie tylko przepiękne melodie wprost z Andów, ale też polskie, europejskie i światowe przeboje. Zespół - jak zawsze - wystąpił w dwuosobowym składzie: Regis Vito Cardozo Tambo (Tari Bolivia) i Alberto Mejia Monterrey (Beto Bolivia). Muzycy tradycyjnie już ubrani kolorowo z elementami etnicznymi prezentowali się wyjątkowo, grając niepowtarzalne i charakterystyczne rytmy. Artyści, jak sami podkreślali wiele razy, podczas swych występów pragną się dzielić bogactwem kultury Indian obu Ameryk, grając m. in. na fletni pana.
Podczas festynu nie zabrakło i licznych ciekawych konkursów dla najmłodszych. Były więc, konkursy ćwiczące pamięć i sprawnościowy - hula hop. Z kolei dorośli ścigali się biegając z jajkiem na łyżeczce oraz rozpoznawali swych partnerów stojących za parawanem po …stopach i kolanach... Były i inne atrakcje takie jak: dmuchańce, czy gratisowa wata cukrowa, a także przeuroczy konik „Lolek”.

Organizatorem imprezy była sołtys Grażyna Malik, a współorganizatorami CKIP w Krościenku nad Dunajcem oraz wójt gminy Krościenko nad Dunajcem, który wsparł wydarzenie.

CKiP w Krościenku, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl