26.07.2024, 12:40 | czytano: 1260

Nowy Targ Road Challenge - podsumowanie (zdjęcia)

zdj. organizatora
W pierwszej połowie lipca odbył się kultowy już, etapowy wyścig kolarski Nowy Targ Road Challenge, którego organizatorem jest Tatra Cycling Events. Wyścig składał się z 3 etapów poprowadzonych na terenie Spisza, Podhala i Orawy.
Rywalizację kolarze rozpoczęli od indywidualnej jazdy na czas przez przełęcz Knurowską na Studzionki. Drugi bardzo wymagający etap tradycyjnie już rozpoczął się w Dursztynie i prowadził po bardzo malowniczej trasie z metą także w Dursztynie. Natomiast trzeci etap z miasteczkiem na "Kole" w Nowym Targu, zawitał m.in. do Pyzówki, Piekielnika i na Osiedle Bukowina.
"Tym bardziej cieszy fakt, iż w tak licznym gronie się zaprezentowaliśmy, bo aż 16 zawodników NKK wystartowało w zawodach. Walka o jak najwyższe lokaty toczyła się do samego końca, ponieważ wynik każdego etapu liczył się do klasyfikacji generalnej. Szczególne uznanie dla Piotrka Bochnaka oraz Jarka Budnika, którzy stanęli na podium w klasyfikacji generalnej całego wyścigu, Piotrek na dystansie PRO zajął 3 miejsce w kategorii M4, a Jarek na dystansie FUN zajął 1 miejsce w kategorii M3 i 2 miejsce Open, natomiast podium należało również do Rafała Kuchty, który na 1 etapie zajął 3 miejsce w kategorii M4." - komentuje Nowotarski Klub Kolarski.