13.11.2025, 23:23 | czytano: 902

Rowerowy Rajd Niepodległości 2025 (zdjęcia)

zdj. organizatora
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2025 roku, grupa 20 rowerzystów z Towarzystwa Cyklistów Orzeł Spytkowice wzięła udział w tradycyjnym Rajdzie Niepodległości.
Uczestnicy rozpoczęli dzień od udziału we mszy świętej za Ojczyznę w kościele parafialnym w Spytkowicach, po czym wyruszyli na trasę prowadzącą przez Spytkowice - Rabę Wyżną - Nowy Targ - Rabkę-Zdrój.
W każdym z odwiedzanych miejsc uczestnicy oddali hołd bohaterom walk o wolność Polski, składając wieńce i zapalając znicze pod pomnikiem bohaterów września 1939 roku w Spytkowicach, pomnikiem Niepodległości w Rabie Wyżnej, przy tablicy pamięci na Rynku w Nowym Targu oraz pod pomnikiem w Rabce-Zdroju, upamiętniającym legionistów IV batalionu 3 Pułku Piechoty, na czele którego stał Józef Haller późniejszy dowódca II Brygady Legionów i Armii Polskiej we Francji.

Rajd przebiegał w atmosferze patriotyzmu i refleksji nad historią naszej Ojczyzny. Każdy uczestnik miał przypiętą do roweru biało-czerwoną flagę, a na trasie towarzyszyły wszystkim pieśni patriotyczne.

Organizatorzy dziękują uczestnikom za liczny udział i godne uczczenie 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Stanisław Kowalcze
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl