21.03.2014, 13:49 | czytano: 1430

Podhalańskie drużyny w Net Masters Cup 2014

Do tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup zgłosiło się 2 526 zespołów, w tym 157 drużyn z Małopolski. Do rozgrywek zgłosiły się 4 ekipy z Nowego Targu, po 3 z Jordanowa i Rabki-Zdrój oraz jedna z Krościenka nad Dunajcem.
Trwają eliminację on-line, które zdecydują o tym, kto dostanie się do półfinałów Olimpiady. Walka toczy się o pakiet pełnej opieki na studiach, w tym stypendium finansowe.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to największy w Polsce konkurs o technologiach informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Dziś kończy się pierwszy etap rozgrywek, a jego wyniki zostaną ogłoszone 4 kwietnia na stronie www.netmasterscup.pl.

W trakcie eliminacji trzyosobowe drużyny, przydzielone do siedmiu okręgów, będą rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci, które ułożone zostały przez partnerów Olimpiady – 11 renomowanych uczelni wyższych.

Do półfinałów przejdzie po 50 najlepszych drużyn z każdego okręgu, a do Wielkiego Finału, który odbędzie się 16 czerwca, przejdą trzy najlepsze drużyny z każdego okręgu. Łącznie w Wielkim Finale wezmą udział 22 drużyny – w tym jedna, która zdobędzie „dziką kartę” w konkursie zorganizowanym na stronie internetowej magazynu komputerowego CHIP, patrona medialnego Olimpiady.
Nagrodą główną dla najlepszej drużyny jest pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) dla każdego z trzech członków drużyny oraz sprzęt elektroniczny.

Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl

opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl