28.03.2014, 13:03 | czytano: 1442

Dziś i jutro trwać będzie VI Przedświąteczna Zbiórka Żywności

Wolontariusze Caritasu będą w piątek i sobotę zbierać żywność na świąteczne paczki dla najuboższych rodzin. Akcja zostanie przeprowadzona dziś w godz. 15.00 - 20.00 oraz jutro w godz. 10.00 – 19.00. Sklepy biorące udział w zbiórce są oznakowane plakatami. Żywność trafi do podopiecznych Caritasu m. in. z Nowego Targu.
- Prosimy o artykuły spożywcze o długiej trwałości, takie jak cukier, mąka, ryż, makaron, konserwy mięsne i rybne, kasze, kawę, herbatę, kakao, olej, owoce w puszkach, bakalie i oczywiście o czekoladę oraz inne słodycze dla dzieci. Zbiórka przeprowadzana jest na podstawie zezwolenia na zbiórkę publiczną, uzyskanego przez krakowską Caritas. Wolontariuszy można będzie poznać po koszulkach z logo Caritas i identyfikatorach. Przy wejściu do sklepów będą rozdawali ulotki przypominające o akcji, a w wyznaczonym miejscu za kasami będą pokazywać, gdzie można wrzucać przeznaczony dla ubogich towar - apeluje Agnieszka Homan.
Zbiórka jest tym ważniejsza, że zakończył się unijny program pomocy żywnościowej dla ubogich (PEAD), który zapewniał najbiedniejszym rodzinom realne wsparcie. Teraz ich sytuacja jest jeszcze trudniejsza.

Pełna lista sklepów znajduje się na stronie internetowej krakowskiej Caritas: www.krakowcaritas.pl.

Poprzednia, V Przedświąteczna Zbiórka Żywności odbyła się w 120 sklepach na terenie archidiecezji krakowskiej w dniach 6 - 7 grudnia. Zaangażowało się w nią około tysiąca wolontariuszy z Krakowa i ponad 20 innych miejscowości. Zebrane 23,5 tony żywności zostały przekazane najuboższym rodzinom przez parafialne zespoły Caritas i Zespoły Charytatywne oraz przez Punkt Socjalny Caritas. W sumie trafiła do ok. 11000 osób.

- Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, biorąc na siebie nie tylko trud zbierania i rozdysponowania darów, ale i koniecznej w przypadku zbiórki publicznej sprawozdawczości. Już teraz zachęcamy: robiąc zakupy zobacz, czy w sklepie nie wisi informacja o zbiórce żywności i czy nie stoją w nim za kasami kosze z logo Caritas - dodaje przedstawicielka Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
Na zdjęciu - wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ZSE podczas ubiegłorocznej zbiórki żywności.

s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl