26.04.2014, 11:22 | czytano: 1109

Burmistrz apeluje: udekorujmy domy z okazji kanonizacji

NOWY TARG. W przeddzień wielkiej i historycznej, nie tylko dla Polski i Polaków, ale też dla Świata uroczystości kanonizacji naszego Wielkiego Polaka Ojca Św. Jana Pawła II zwracam się z prośbą i apelem o udekorowanie naszych domów i innych budynków flagami narodowymi i papieskimi oraz innymi elementami związanymi z tym ważnym dla nas wydarzeniem - apeluje Marek Fryźlewicz.
- Dzieje się to w roku, w którym jako miasto obchodzimy 35. rocznicę wizyty Ojca Św. Jana Pawła II na nowotarskim lotnisku. Niech ta zewnętrzna forma świętowania przypomina nam te niezapomniane chwile, ale przede wszystkim uświadamia wagę spraw, którymi żył, i o których nauczał Jan Paweł II – Honorowy Obywatel Miasta Nowy Targ. Jego długie i wielorakie związki z Miastem i Podhalem niech będą dla nas nie tylko chlubą, ale i wyzwaniem, aby sprostać słowom wypowiedzianym przez Niego pod Krokwią w 1997 r.: „Na Was zawsze można liczyć”. Bez wątpienia i my możemy liczyć na jego niezawodną pomoc i wsparcie u Boga. Niech Św. Jan Paweł II będzie zawsze i we wszystkich sprawach i kłopotach naszym wspomożycielem i orędownikiem - czytamy w komunikacie.
oprac. r/
komentarze
sisi27.04.2014, 09:53
No szkoda, jeszcze tego brakowało.
STAŚ26.04.2014, 21:58
Ale udekorować wypada, tak trzeba!!!
przedwyborczy26.04.2014, 13:25
nie ma to przypadkiem związku ze zbliżającymi wyborami, bo śmierdzi mi to przedwyborczym parciem na mieszkańców, od kiedy to burmistrz interesuje się mieszkańcami tego miasta, zwsze był przeciwko.....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl