26.05.2014, 09:23 | czytano: 1505

Rodzinna Biesiada Szlachtowska

Już po raz czwarty w Szlachtowej, w gminie Szczawnica, odbyła się Rodzinna Biesiada, której organizatorem byli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Szlachtowa.
W ramach festynu, w którym licznie uczestniczyli mieszkańcy Szlachtowej, a także pobliskich Jaworek i Szczawnicy, odbywały się konkursy i zabawy mające na celu propagowanie działań druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, przy jednoczesnej dobrej wspólnej zabawie.
Gośćmi festynu między innymi byli proboszcz szlachtowskiej parafii ks. mgr Józef Włodarczyk i burmistrz miasta i gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda.

Należy podkreślić, że wielu z uczestników rodzinnej biesiady, zanim rozpoczęło wspólną zabawę, wcześniej udało się do urny wyborczej w miejscowej szkole, aby zagłosować w wyborach do Europarlamentu.

Konkursy i zabawy skierowane były zarówno dla dzieci i młodzieży, ale także osób dorosłych. Wszyscy bawili się świetnie do późnych godzin wieczornych, a festyn zakończyła wspólna zabawa przy muzyce tanecznej.

- Nasze biesiady mają na celu wspieranie działalności OSP w Szlachtowej, stąd zorganizowaliśmy loterie fantową, w której każdy los wygrywa. Tegoroczna biesiada jest czwartą i muszę powiedzieć, że, z roku na rok widać coraz większe zaangażowanie w jej organizacje nie tylko naszych 41 strażaków ochotników i dziesięciorga młodych ludzi z drużyny młodzieżowej, ale także wielu mieszkańców Szlachtowej, przy olbrzymim wsparciu księdza proboszcza tutejszej parafii Józefa Włodarczyka - powiedział Krzysztof Bańkosz, prezes OSP Szlachtowa.

Tekst i fot.: Henryk Janusz Olkiewicz
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl