20.06.2014, 07:10 | czytano: 1144

II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP – 2014

Organizatorzy II Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP zapraszają do udziału w zawodach jednostki OSP, kibiców i sympatyków straży pożarnej wraz z rodzinami. Tym razem zawody odbędą się w dniach 12 i 13 lipca br. w Szczawnicy, na placu przy dolnej stacji PKL.
Na zawody zgłaszają się drużyny z całej Polski, więc jest to doskonała okazja dla jednostek OSP z woj. małopolskiego do rywalizacji. Regulamin i punktacja utworzona jest przez organizatorów na potrzeby Olimpiady.
W ciągu dwóch dni 5-osobowe drużyny strażackie będą zmagały się z różnymi konkurencjami, takimi jak: bieg po równoważni ruchomej i stałej, przeciąganie samochodu terenowego, przerzucanie opony samochodu ciężarowego, slalom z aparatami powietrznymi czy wężami ssawnymi, sztafeta, bieg z pompą szlamową lub gaśnicami.

Uczestnicy zawodów powinni być pełnoletni, chociaż w tej edycji organizatorzy dopuszczają do startu dwóch zawodników z danej jednostki OSP w wieku od 16 lat. Można zgłosić zespoły mieszane tj. składające się z druhen i druhów.

W przypadku trudności ze zgłoszeniem pełnego składu, można zgłosić drużynę pod nazwą jednej, składającą się z zawodników z kilku jednostek OSP np. reprezentację gminy lub miejscowości. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 lipca br.

Jak zapowiadają organizatorzy - przez dwa dni oprócz rywalizacji na arenie sportowej na uczestników zawodów, kibiców i ich rodzin, publiczności i najmłodszych czekają dodatkowe atrakcje i zabawa m. in. występy artystyczne, pokazy sprawnościowe, konkursy dla najmłodszych i dorosłych, degustacje potraw regionalnych, miasteczko strażackie i plac zabaw dla dzieci, góralskie mistrzostwa w jedzeniu kiełbasy na czas, prezentacje sprzętu pożarniczego, policyjnego, GOPR i Straży Granicznej oraz wiele innych atrakcji.
Olimpiadę organizują: Dariusz i Zbigniew Tokarscy TOK-BIKE Szczawnica, Christophe Mańkowski THERMALEO Sp. z o.o. / Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Szczawnica S.A., Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego.

Więcej informacji o zawodach oraz regulamin, potrzebne druki do pobrania i zgłoszenia na zawody poprzez kontakt mailowy: tokbike1@op.pl lub na stronie www.zosprp.malopolska.pl.

opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl