25.06.2014, 12:16 | czytano: 2104

Nagrody starosty dla młodych artystów z Powiatowego Centrum Kultury

Uczestnicy zajęć artystycznych z pracowni Marii Mrożek i Leszka Pustówki z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu zostali nagrodzeni przez Starostę Nowotarskiego za osiągnięcia plastyczne, wzorową frekwencję i wielki zapał w wykonywaniu pięknych dzieł.
Nagrody młodym plastykom wręczyli starosta Krzysztof Faber, wicestarosta Maciej Jachymiak i członek Zarządu Bogusław Waksmundzki.
Nagrodzeni z pracowni Marii Mrożek:
Alicja Guzik – uczestniczyła przez 13 lat w zajęciach grafiki warsztatowej zgłębiając tajniki linorytu, akwatinty i suchej igły, rysunku. Tegoroczna absolwentka LO im. S. Goszczyńskiego, chciałaby studiować na Politechnice Krakowskiej. Wielokrotnie nagradzana na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Katarzyna Mrożek – oprócz pasji malowania, kocha muzykę – gra na skrzypcach. Absolwentka Liceum Muzycznego w Bielsku Białej reprezentowała placówkę przez 13 lat z wielkimi sukcesami na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Stypendystka Fundacji Sapere Auso.
Jan Pacyga – absolwent SP nr 5 uczestniczył w zajęciach w PCK przez 6 lat. Lubi malować i rysować z wielkimi sukcesami na konkursach ogólnopolskich.
Amelia Zgama – wielki talent malarski, rzeźbiarski i rysowniczy, uczęszcza do SP nr 6. Z pracownią grafiki związana jest od 4 lat. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach.
Agnieszka Galarowicz – od 9 lat z zapałem rzeźbi w linorycie i rysuje. Doskonały warsztat graficzny doceniony przez jurorów na wielu konkursach ogólnopolskich. Absolwenta Gim. nr 1, dalej chce się uczyć w LO im. S. Goszczyńskiego.
Jan Mrożek – rzeźbi linoryty kolorowe, które zachwycają jurorów na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. ostatni sukces I miejsce na Białorusi w Mińsku w konkursie „Dzieci całego świata są przyjaciółmi” Wielką pasją oprócz rysowania jest piłka nożna i gra na instrumentach perkusji i wiolonczeli.
Maria Budzyk – związana od 5 lat z pracowniami grafiki i ceramiki z zapałem podejmuje wszystkie tematy w rysunku. Zdobyła już wiele nagród i wyróżnień w konkurach plastycznych.
Aneta Marnul – tegoroczna absolwentka Gim. nr 1 wybrała dalszą naukę w Liceum Plastycznym im. A. Kenara w Zakopanem. Wspaniale rysuje i maluje – wielki talent. Życzymy jej dalszych sukcesów i wytrwałości.
Danuta Kolasa – uczestniczka obdarzona wielką wyobraźnią i talentem rzeźbiarskim. Pełna pomysłów, które szybko realizuje w wybornej technice. Nagradzana na konkursach. Jej wielką pasją jest także sport.
Natalia Skiba – uczennica SP w Groniu. Wytrwała i systematyczna, mimo młodego wieku -7 lat – w tym roku odniosła kilkanaście sukcesów plastycznych.

Nagrodzeni z pracowni Leszka Pustówki:
Jakub Gruszka – absolwent SP w Czarnym Dunajcu dalszą naukę podejmuje w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych im. A. Kenara w Zakopanem.
Jakub Kędzior – Doskonały rysownik, który podejmuje wiele tematów w swoich pracach. Systematyczny w swojej pracy.
Marlena Smarduch – utalentowana malarka mieszka w Łopusznej skąd dojeżdża na zajęcia do PCK.
Ola Chowaniec – uczestniczy od wielu lat w zajęciach rysunku i rzeźby, często zdobywa nagrody na konkursach plastycznych.

Tekst Maria Mrożek, zdj. arch. starostwa
Zobacz pełną wersję podhale24.pl