30.06.2014, 14:07 | czytano: 1141

Sejmik teatralny zakończony

Fot. Bukowiańskie Centrum Kultury
Zwycięzcy tegorocznego, jubileuszowego XXX Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej to zespół teatralno-obrzędowy „Jamniczanki” z Grębowa, Teatr Ludowy „Tradycja” z Okleśnej i Zespół Folklorystyczny „Otfinowianie” z Otfinowa.
To oni będą w październiku reprezentować Polskę południową w Tarnogrodzie na Centralnych Spotkaniach Teatrów Wsi Polskiej.
W konkursie wystartowało pięć teatrów. Nasz region reprezentowała Orawska Grupa Teatralna im. dra Emila Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej i Chyżnego, która wystawiła spektakl "Ziyńć na wólo" w reżyserii Roberta Kowalczyka.

Bukowiański sejmik obchodził w tym roku jubileusz 30-lecia. Podczas finału podziękowania zostały skierowane w kierunku ludzi i zespołów teatralnych, które w szczególny sposób tworzyły te 30 lat sejmiku w Bukowinie Tatrzańskiej. Wielki tort i „Sto lat” zakończyło tegoroczne spotkania teatralne.

Dodajmy, iż 9 lipca Bukowiańskie Centrum Kultury rozpoczyna letni sezon teatralny. W każdą środę o godzinie 20.00 zaprasza na pełne komizmu sztuki w wykonaniu Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej.

oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl