02.08.2014, 00:03 | czytano: 1608

Jean-Luc Lagarce w Teatrze Witkacego (bilety dla Czytelników rozdane)

ZAKOPANE. W niedzielę 3 sierpnia w Teatrze Witkacego prezentowany będzie spektakl "MUSIC-HALL" Jeana Luc-Lagarce`a. To opowieść o dążeniu do spełniania swoich marzeń. Wbrew wszystkiemu...
Mówienie, mówienie i mówienie raz jeszcze, łaska spotkania, ale też dziwne, delikatne i bardzo osobiste - żeby nie powiedzieć osobliwe - poczucie humoru, niezwykła siła pochodząca ze słów zebranych w sposób wyszukany i staranny, nazywających sytuacje wydawałoby się proste i codzienne, niepewność, zabawa z czasem, sprawiająca, że nie jesteśmy pewni, czy teraz już było, czy dawniej dopiero będzie, zdania wtrącone w zdaniach już wtrąconych. Mówienie, które dzieje się w momencie rodzenia myśli i ulatuje w pozornie nieukształtowanych i chropowatych (a jednak jakże precyzyjnie zakomponowanych!) zlepkach słów. I miłość do teatru. Miłość zatroskana. Nie do tego łatwego, odnoszącego sukces. Ale do teatru będącego treścią życia, chorobą, pasją ludzi na teatr skazanych. Tak jawi mi się pisarstwo Jean-Luca Lagarce’a. A zwłaszcza Music-hall. Teatralność tego tekstu nie jest wcale oczywista, jego forma nie narzuca bowiem automatycznie żadnego kształtu scenicznego. I na tym polegało wyzwanie.
Edward Wojtaszek
"MUSIC-HALL" Jeana Luc-Lagarce`a
reżyseria: Edward Wojtaszek
przekład: Joanna Warsza, Edward Wojtaszek
muzyka: Tomasz Bajerski
choreografia: Leszek Bzdyl
scenografia: Dorota Kołodyńska

występują: Dorota Ficoń, Krzysztof Łakomik, Krzysztof Najbor

Podwójne zaproszenie na niedzielny spektakl otrzymuje pani Jolanta, która jako pierwsza odpowiedziała na pytanie w którym roku założono zakopiański Teatr St. I. Witkiewicza. (1985r.)

s/ zdj. Ado Kasprzak
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl