08.08.2014, 12:13 | czytano: 1915

I-wojenny piknik lotniczy

W najbliższą niedzielę zapraszamy na lotnisko w Nowym Targu, gdzie odbędzie się drugi z cyklu I-wojenny piknik lotniczy. Organizowany jest on wspólnie przez Muzeum Lotnictwa w Krakowie oraz Aeroklub Nowotarski w ramach projektu Skrzydła Wielkiej Wojny.
W niedzielę odbędą się zatem pokazy lotnicze, w których wezmą udział repliki z Létající cirkus Martina Kindernaya oraz Grupa Akrobacyjna "Żelazny", która zaprezentuje m.in. symulowaną walkę powietrzną, z wykorzystaniem manewrów typowych dla powietrznych pojedynków I wojny światowej. Podczas pikniku będzie można również obejrzeć dioramy przygotowane m.in. przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych „Gorlice 1915”.
Na plenerowej ekspozycji swoje stoisko przygotuje również Oddziałów Polskiego Towarzystwa Historycznego z Nowego Targu, który w bieżącym roku realizują program edukacyjny pt. „Wielka Wojna w Małopolsce – pamięć i tożsamość”. Na stoisku będzie można zapoznać się z dwoma edukacyjnymi grami planszowymi pt. „Walec Parowy 1914” i „Władcy Beskidów”. Ponadto, promowane będą publikacje historyczne związane z Wielką Wojna.

Udostępnione zostaną także tablice dot. fortyfikacji polowych na Podhalu z 1914 r. oraz przybliżające postać por. pil. Jan Kurosa – lotnika służącego w armii austro-węgierskiej a później w lotnictwie polskim. Serdecznie zapraszamy

Robert Kowalski, Nowotarski o/ PTH
komentarze
jordan08.08.2014, 16:31
a ten kradziej zdjęć tez będzie latał z karabinem?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl