09.08.2014, 23:28 | czytano: 1001

Viper SD-4 - kolejna atrakcja Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Podczas VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego na lotnisku w Nowym Targu będziemy mogli zobaczyć nowoczesny, ultralekki samolot Viper SD-4 wyprodukowany na Słowacji. W trakcie trwania imprezy będzie możliwość oglądnięcia tej maszyny w locie, ale również porozmawiać z producentem na temat ogromnych możliwości tego samolotu.
Viper SD-4 to dwumiejscowy samolot o konstrukcji całkowicie metalowej w kategorii ultralekkiej i LSA. Idealny do podróży, lotniczej rekreacji, szkół lotniczych i holowania szybowców, posiada doskonałe właściwości pilotażowe. Viper SD-4 to także samolot dla miłośników nowoczesnego wzornictwa. Przestronna i nowoczesna kabina zapewnia wysoki komfort i wspaniałą widoczność. W komfortowym pilotowaniu samolotu pomagają nowoczesne systemy nawigacyjno - komunikacyjne wyposażone w wyświetlacze LCD. Viper SD-4 został opracowany i wykonany przez wysokiej klasy inżynierów lotniczych z firmy TOMARK sro z siedzibą w Preszowie na Słowacji.
Samolot ma rozpiętość skrzydeł 8,4m, napędzany jest silnikiem Rotax 912 o mocy 80HP. Jego maksymalny ciężar do startu to 600kg. Viper SD-4 osiąga prędkość przelotową 220km/h. Do startu i lądowania potrzebuje maksymalnie 180m pasa startowego. Samolot jest przystosowany do lądowania na pasach trawiastych. Zbiorniki paliwa pomieszczą od 70-100l paliwa (w zależności od wersji) co daje mu maksymalny zasięg 1100km!

Samolot będzie pilotowany przez Józefa Sabo – instruktora i inspektora lotnictwa na Słowacji, jest on równocześnie pilotem testowym firmy Tomark – producenta samolotu Viper SD-4.

Zapraszamy na nowotarskie lotnisko już 16 i 17 sierpnia na VI Nowotarski Piknik Lotniczy. Szczegóły i plan imprezy dostępne są na stronie internetowej www.pikniknowotarski.pl oraz u nas w dziale "co, gdzie, kiedy".

materiał prasowy, opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl