17.09.2014, 12:41 | czytano: 1935

Promocja albumu "Zofia Fortecka i Magdalena Forecka - Malarstwo na szkle"

zdj. Piotr Korczak
W zakopiańskim Urzędzie Miasta - Biuro Promocji Zakopanego podczas konferencji prasowej zaprezentowało swoje najnowsze wydawnictwo – album „Zofia Fortecka i Magdalena Fortecka – Malarstwo na szkle”.
Jak wyjaśniał dyrektor Biura Promocji Andrzej Kawecki, pomysł albumu zrodził się w ubiegłym roku podczas spotkania z artystkami na wystawie w Budapeszcie.
- Biuro Promocji Zakopanego co roku wspiera działania autorskie lub wydaje publikacje. Ten album jest wyjątkowy, ponieważ na Podhalu jest niewielu artystów malujących miniatury, które wymagają niezwykłej precyzji i cierpliwości. Które dodatkowo są oprawione w piękne ramy wykonywane przez męża pani Forteckiej – mówił Kawecki.

Autorką tekstu znajdującego się w albumie jest Maria Michalczyk.

- Moje pierwsze spotkanie ze sztuką pani Forteckiej miało miejsce ponad 20 lat temu, z czasem nasze kontakty zamieniły się w przyjaźń. 20 lat temu w Jaszczurówce moja uwagę przyciągnęła fioletowa Madonna – to było coś nowego, czego jeszcze nie widziałam i nie znałam. I tak rozpoczęła się nasza współpraca. Praca albumie była dla mnie niezwykłym zaszczytem i przyjemnością – mówiła Michalczyk

Autorka podkreślała, że jest bardzo szczęśliwa, że album udało się wydać. Podziękowała całemu zespołowi, który go zrealizował. Wszystkich miłośników malarstwa na szkle zaprosiła do odwiedzania jej galerii na Krzeptówkach.

rkw/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl